בדיקת חשבונות בנק

תוכן עניינים

בדיקת חשבונות בנק היא אחד מבין התחומים הרבים בהם מתעסקים חוקרים פרטיים. בדיקת חשבון בנק מתבצעת בדרך כלל במסגרת של חקירה כלכלית. כחלק מחקירה כלכלית, החוקר הפרטי מאתר מידע כלכלי על אדם או על עסק מסוים.

בדיקת חשבון בנק- מהי חקירה כלכלית וכיצד מתנהלת?

חקירות כלכליות הן אחד התחומים הנפוצים ביותר עבור חוקרים פרטיים. אנשים רבים מעוניינים לבצע חקירות כלכליות מסיבות שונות.כיצד מתבצעת בדיקת חשבונות בנק בחקירה כלכלית החוקרים הפרטיים למעשה אוספים נתונים הקשורים להתנהלותו הכלכלית של אדם או עסק. במסגרת החקירה הכלכלית החוקר הפרטי יאתר את מצבו הכלכלי של האדם הנחקר. בין היתר החוקר יאתר חשבונות בנק נסתרים, רכוש, נכסים ועסקים של הנחקר.

המניעים לחקירות כלכליות הם רבים ושונים החל מחקירה כלכלית בעקבות גירושין ועד חקירה על חייב. כל חקירה מצריכה איתור מידע שונה, אך בכל התחומים החוקר הפרטי ייאלץ לבצע בדיקת חשבון בנק. בתחום הגירושין החקירות הכלכליות מתרחשות בדרך כלל בעקבות בן זוג שמתנהל בהסתרה. בדרך כלל יהיו ברשותו חשבונות בנק שאינם רשומים על שמו, כולל נכסים ורכוש. כאשר בן הזוג ירצה להוכיח זאת, הוא ישכור את שירותיו של חוקר פרטי לשם כך. בתחום העסקים, החקירה הכלכלית מיודת בדרך כלל לאיסוף של מודיעין עסקי. כחלק מהמודיעין העסקי, יתגלו פרטים כלכליים על אדם או העסק איתם אתם מעוניינים לבצע עסקה. תוכלו לגלות האם הוא בחובות, האם הוא לקראת פשיטת רגל, ובשורה תחתונה האם כדאי לבצע איתו עסקים. בנוסף לכך, תוכלו לגלות על עובדים בעלי אינטרסים מנוגדים אליכם, שיתופי פעולה מאחורי גבכם, גניבות, הדלפות מידע ועוד. כמו כן, אם יש בבעלותכם חברה, תוכלו לבדוק מידע על עסק מתחרה אליכם. מה ההשקעות הכספיות של אותו עסק מתחרה, מיזוגים עתידיים ועוד. כמובן, במקרה בו אדם חייב לכם כסף, אך טוען שאין באפשרותו לשלם את החוב, החקירה הכלכלית תסייע לכם לגלות את האמת. האם החייב מסתיר נכסים, רכוש או חשבונות בנק וכל זאת על מנת לא לשלם את חובו.

החקירה הכלכלית מתנהלת בשני שלבים מרכזיים. השלב הראשון יהיה שלב החקירה הסמויה. במהלך החקירה הסמויה, החוקר הפרטי למעשה מתחקה אחר חייו של הנחקר. בשלב זה יתנהלו תצפיות, מעקבים, האזנות וכל מה שצריך על מנת לאתר מידע על הנחקר. כמובן שהכל מתנהל באופן סמוי מבלי שהנחקר יודע שמתנהלת נגדו חקירה. לאחר מכן מגיע השלב הבא שהוא שלב החקירה הגלויה. בשלב החקירה הגלויה, הנחקר יגלה שמתנהלת נגדו חקירה כלכלית. שלב החקירה הגלויה יתחיל רק ברגע שהאדם שביקש את החקירה יחליט שיש ברשותו מספיק ראיות.

איך מתבצעת בדיקת חשבונות בנק?

במהלך החקירה הכלכלית החוקר הפרטי יבדוק מה מצבו הכלכלי של האדם או העסק הנחקר. אחד הדברים הראשונים שיעלו בבדיקותבדיקת חשבונות בנק נסתרים השונות של החוקר הפרטי הוא קיומם של חשבונות בנק סודיים, היכן הם נמצאים ומה סכום הכסף הנמצא בחשבונות בנק אלה.

על מנת לאתר חשבון בנק , קודם כל יתנהל חיפוש מקיף ומעמיק בכל מאגרי המידע האפשריים והרלוונטיים לחקירה. חיפוש מעמיק, יסייע לחוקר הפרטי בקבלת מידע ראשוני על הנחקר ובניית תוכנית פעולה התחלתית. לאחר מכן, החוקר הפרטי יתחיל בעבודת שטח. עבודת השטח היא בעצם שלב החקירה הסמויה. בשלב זה החוקר הפרטי ינסה לגלות כמה שיותר מידע על הנחקר. החוקר הפרטי ינהל מעקבים, תצפיות ועוד לשם כך.

בדרך כלל, כשאדם מנהל חשבונות בנק מוסתרים, תחת שם אחר, במדינה אחרת ועוד, המידע על כך מוסתר ולא ניתן למצוא אותו במאגרי המידע. לכן, החוקר הפרטי צריך להיות יסודי מאוד ולבצע בדיקות מקיפות. בדיקת חשבון בנק בארץ או בחו"ל היא פעולה מורכבת מאוד שדורשת היכרות עם שיטות ההתנהלות של הנוכלים. אלו חקירות שמצריכות ניסיון רב, תכנון מפורט ומקצועיות רבה, על מנת שהחוקרים הפרטיים יצליחו לאתר חשבון בנק גם במקרים בהם הנחקר מסתיר את חשבון הבנק בחוץ לארץ. לשם כך, משרדי החקירות הטובים, שומרים על קשרים עם משרדי חקירות ברחבי העולם. בצורה כזאת, יוכלו להעזר במשרדי החקירות המקומיים במדינות השונות בהן מוסתר הכסף.

חשוב מאוד ליצור קשר עם משרד חקירות שמתנהל באופן חוקי. אם החוקר הפרטי יתנהל באופן לא חוקי יהיו לכך השלכות רבות. קודם כל תוכלו למצוא את עצמכם אשמים בפעולות של החוקר הפרטי. בנוסף לכך, במידה ויימצאו ממצאים בשיטות לא חוקיות, הממצאים יהפכו ללא קבילים בבית משפט ולא ניתן יהיה להשתמש בהם, בעת הצורך. לכן, חשוב מאוד שכלל הפעולות שמבצע החוקר הפרטי יהיו חוקיות. לבסוף, כשהחוקר הפרטי יצליח לאתר את חשבון הבנק, הוא יוכל להעיד כנגד הנחקר בבית המשפט ולהציג ראיות מתאימות.

בדיקת חשבון בנק- בדיקות נוספות

במסגרת חקירה כלכלית מתבצעות בדיקות רבות כנגד הנחקר, שמטרתן לגלות את ההתנהלות הכלכלית של הנחקר. ריכזנו עבורכם את הבדיקות המרכזיות מלבד בדיקת חשבון בנק.

  • בדיקות מקדימות על חייבים- במהלך בדיקות אלה, החוקרים הפרטיים בעצם בודקים כל מידע מקדים שניתן למצוא על החייב ועלמשרד חקירות פרטיות המתמחה בבדיקת חשבונות בנק בני ביתו. בבדיקות האלה תאותר כתובת המען העדכנית של הנחקר. בבדיקה המקדימה יתנהל חיפוש מקיף ומעמיק בכל מאגרי המידע האפשריים והרלוונטיים. על ידי כך, החוקר הפרטי יוכל לקבל מידע ראשוני שיעזור לו לבסס את החקירה ולהתחיל לבנות תוכנית פעולה ראשונית. במהלך חקירות אלה מאתרים מען עדכני של הנחקר, חוקרים את המדיה ומידענות ממאגרי מידע גלויים, מבקרים ביקור סמוי בכתובות שרלוונטיות לחיי הנחקר ובעיקר מתרשמים מרמת חייו.
  • בדיקת מעמדם האישי של החייבים- בבדיקות האלה בודקים את רמת חיי החייב. כלומר, היכן החייב מתגורר, מה שווי הרכוש שבאחזקתו, אילו נכסים יש באחזקתו ועוד. בשלב החקירה הסמויה, חוקרים את השכנים ומשפחת החייב, עורכים מעקבים, תצפיות והאזנות אחר החייב, ובודקים כמה שיותר מידע עליו.
  • בדיקת עיסוקים- זוהי אחת הבדיקות בשלב החקירות הסמויות. מתנהלים מעקבים שמטרתם לבדוק את התנהלותו הכלכלית שוטפת. בנוסף הבדיקה הזו כוללת בדיקה במקורות.
  • בדיקת יכולת השתכרות- בודקים מה היכולת הכלכלית של הנחקר וכמה משתכר. בדיקה זו יכולה להתבצע באופן גלוי או סמוי. כחלק ממנה יבקרו במקום העבודה של הנחקר, יראו מה המעמד שלו במקום העבודה, מה תפקידו, מה השכר ועוד.
  • בדיקת רמת החיים של הנחקר- כמה הוצאות יש לו, על מה הוא מוציא, האם הוא נהנה מחיי מותרות, יוצא לבילויים, מה שווי הרכוש באחזקתו ועוד.
  • בדיקת שימוש ברכב של החייבים- חקירה בה יבדקו האם החייב מחזיק בבעלותו רכב, מה סוג הרכב, תצפיות על הרכב, מה השימוש בו, לשם מה משתמש ברכב, מה התדירות ועוד.
  • בדיקת הברחת נכסים- יכולה להתבצע באופן גלוי או סמוי. בודקים האם החייב העביר בעלויות בנכסים שונים, מתי ולמי. האם קיבל תמורה עבור העברת בעלויות בנכסים, האם התמורה הייתה אמיתית, והאם מדובר בעסקה אמיתית ולגיטימית.
  • חקירות נושה מדומה- לעתים החייבים יציגו נושים מדומים על מנת שיוכלו להימנע מהתשלום. לכן בחקירה זו נבדוק האם נושים אלה קיימים באמת והאם מדובר בחוב אמיתי או מפוברק.
  • מתן עדות בבית משפט- בסיום החקירה הכלכלית ייאספו כלל ההוכחות והראיות שנמצאו לשם מתן עדות בבית המשפט.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות