חוקרים פרטיים דרושים

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

חוקרים פרטיים דרושיםתחום החקירות הפרטיות הוא תחום שעומד בדרך כלל בצללים, אך נחשב לתחום חשוב מאוד מעולם החוק והמשפט בכל מדינה, הן החוק והמשפט של האזרח מול המדינה והן החוק והמשפט שבין אדם לחברו. פעילות החוקרים הפרטיים בישראל מנוהלת על ידי לשכת החוקרים הפרטיים, שגם מעורבת בכל מסלולי הלימודים וההכשרה של חוקרים פרטיים.

בדיקה סטטיסטית פשוטה תגלה לכם שחלק ניכר מזירת החוקרים הפרטיים, ולא רק בארץ אלא בעולם עולו, מורכבת מחוקרים לשעבר במשטרה או במשטרה הצבאית. העניין הוא שמקצוע החוקר הפרטי יכול להתאים לכל אדם, גם כזה שלא היה לא כל ניסיון בתחום במסגרות ממשלתיות, צבאיות או ציבוריות אחרות. חוקרים פרטיים דרושים תמיד ולמגוון רחב של משימות חקירה במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי והפוליטי. אם אתם מחפשים מקצוע, אם אתם בוחנים נתיבים שונים לפיתוח קריירה לחיים, עולם החקירות הפרטיות הוא עולם מעניין, מסקרן ומאתגר מאוד שיכול להתאים לכם.  אז מי יכול להיות חוקר פרטי? איך נכנסים לתחום ללא רקע קודם? מה נדרש בכדי להקים משרד חקירות עצמאי והאם זהו בכלל מסלול נכון, או שכדאי יותר להשתלב במשרד חקירות פעיל? האם דרושים חוקרים פרטיים למשרדי חקירות על בסיס קבוע? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מי יכול להיות חוקר פרטי?

חוקר פרטי הוא מקצוע שיכול להיות מאוד מתגמל וגם מאוד מאתגר, מעניין ומספק. יחד עם זאת, מדובר במקצוע שלא מתאים לכל אחד, או אם לדייק, מקצוע שמתאים לאנשים מסוימים יותר מאשר לאחרים. אחת ההנחות הרווחות היא שעבודת החוקר הפרטי מתאימה במיוחד לאנשים שהם רודפי צדק ואוהבים לפעול בתוך הצללים. הנחה זו היא נכונה בעיקרה, אבל חשוב להבין שחוקרים פרטיים עשויים להיות מעורבים בתהליכים שבהם אין הרבה צדק ואולי אף לבצע את עבודתם לפעמים מתוך הבנה שהם בצד הלא נכון של הצדק. בסופו של דבר, תפקידו של החוקר הפרטי הוא לחקור אירועים ולהביא ראיות עבור הלקוח ששוכר אותו. במקרים רבים מדובר בלקוח שרוצה לעשות צדק ונדרש לראיות לשם כך, ובמקרים אחרים אופי העבודה לא מעניק תחושה של צדק עליון. זהו חלק מהמקצוע וכל חוקר פרטי צריך להכיר בכך שגם מקרים אלה הם חלק מהעבודה. אז אם אתם רודפי צדק, אם אתם אוהבים לפעול במחשבים ולא אל מול אור הזרקורים, הרי שמודעות דרושים חוקרים פרטיים יכולות מאוד להתאים לכם.

אבל בכך זה לא מסתיים. חוקר פרטי צריך להיות גם אדם בעל תחכום מחד ובעל דחף לעשייה מאידך. עבודתו של החוקר הפרטי עלולה לגלם בתוכה סיכונים, החל מסיכונים פשוטים לאגו וכלה בסיכוני חיים, וכל חוקר פרטי שיוצא למשימה, חייב להיות מסוגל לעמוד בסיכונים הללו מתוך שאיפה ברורה להשיג את המטרה שלשמה הוא נשכר. יחד עם זאת, חשוב לציין שחוקר פרטי עדיין כפוף לחוק וחייב לפעול במסגרת החוק. זה בסדר לעבוד בשולי החוק, או על קצה החוק, אבל עדיין בתוך גבולות החוק, וכך גם פועלים רובם המכריע של החוקרים הפרטיים. אחרי שאמרנו את זה, חוקר פרטי הוא לאו דווקא איש השטח שאותו אנו נוטים לדמיין. בעולם החקירות דרושים חוקרים פרטיים שגם יודעים לחשוב, לנתח מידע, לבצע אנליזות ולתכנן אסטרטגיות פעולה. ישנם חוקרים פרטיים שיודעים להפיק הרבה מאוד ערך מתוך המשרד שלהם ויודעים לבצע את עבודת השטח בצורה מאוד נקייה ופשוטה, בזכות יכולות החשיבה שלהם. אבל גם זוהי דרישה שאפשר להתייחס אליה בבחינת השאלה למי זה מתאים, ואם אתם לא אנשי השטח האולטימטיביים שמסכנים את עצמם בפינות רחוב, אתם לפחות צריכים להיות אנשי תחכום ואנליזה, שיודעים לייצר ערך באמצעות החשיבה שלהם.

רישיון חוקר פרטי

נושא הרישוי של חוקרים פרטיים הוא נושא שמוגדר היטב בחוק והרשות האחראית על נושא זה היא משרד המשפטים. ככלל, על פי הוראות החוק, בכדי להפוך לחוקרים פרטיים יהיה עליכם להשלים לימודים רשמיים שנמשכים בדרך כלל 100 שעות אקדמיות שיכולות להתפרש על פני מספר חודשים עד שנה, בהתאם למינון וקצב הלימודים בכל מסלול. השלמת הלימודים מעניקה לכם למעשה דיפלומה מקצועית בתחום החקירות הפרטיות, אך אינה מהווה רישיון לעסוק בתחום. כמו כן, לפני שאתם נרשמים לקורס חוקרים פרטיים דרושים שני אלמנטים שעליכם לברר מראש, א' שמוסד הלימודים מוכר על ידי משרד המשפטים לעניין זה וב' שתכנית הלימודים עולה בקנה אחד עם הוראות משרד המשפטים ולשכת החוקרים הפרטיים. ככלל, מי שמציע לימודי חקירות פרטיות לציבור הרחב גם עומד בתנאים האלה, אך זה לא שולל את העובדה שאתם רוצים לוודא את זה לפני שאתם הולכים להשקיע 100 שעות לימוד לטובת העניין.

לאחר שקיבלתם את הדיפלומה המקצועית, יהיה עליכם לעבור תקופת התמחות של 3 שנים במסגרת משרד חקירות. כמעט בכל משרד חקירות דרושים סטאז'רים לביצוע משימות זוטרות בתהליכי החקירות, משימות שמיועדות בדיוק להעניק לכם את הניסיון הנדרש לכם באופן מדורג עד להשלמת תקופת ההתמחות. לבסוף יהיה עליכם לעבור בהצלחה בחינה של משרד המשפטים ורק לאחר שתעברו את כל השלבים הללו בהצלחה, תוכלו לקבל רישיון חוקר פרטי ולהתחיל לעבוד בתחום באופן רשמי, בין במסגרת משרד חקירות עצמאי משלכם ובין כשכירים במסגרת משרד חקירות קיים.

 

האם נכון לפתוח משרד חקירות פרטי?

ובכן, נתחיל בכך: חוקרים פרטיים דרושים בכל עת בכל רחבי הארץ וקשה לחשוב על אזור בארץ בו לא קיים ביקוש כלל לחוקרים פרטיים. תחום החקירות הפרטיות הוא תחום פעיל מאוד, שצריך תמיד עוד כוח אדם איכותי ולכן עם השלמת כל תהליך ההכשרה, ההסמכה והרישוי, בהחלט תוכלו למצוא משרד חקירות שבו תוכלו להשתלב ולהתפתח כחוקרים פרטיים מובילים. יחד עם זאת, לרשותכם עומדת גם האופציה של הקמת משרד עצמאי משלכם והשיקול שאתם צריכים לעשות סביב מהלך זה הוא בעיקרו שיקול עסקי. הקמת משרד פרטי הוא תהליך שכרוך בהשקעה כספית, השקעת זמן ומשאבים רבים אחרים, רכישת לקוחות ובניית בסיס לקוחות, תשלום משכורות, שיווק, ניהול עסק וחשבונות וכן הלאה. אם אתם מרגישים שזה יכול להתאים לכם גם ובעיקר מנקודת המבט העסקית, אין שום סיבה שתמנעו זאת מכם. יחד עם זאת, בהקשר זה הדברים צריכים להיבחן בעיקר מנקודת מבט עסקית ופחות מנקודת מבט מקצועית. למעשה, מנקודת המבט המקצועית עליכם לקחת בחשבון שיהיה עליכם לרכוש לא מעט יכולות טכנולוגיות ומתודולוגיות שמיושמות כיום על ידי השחקנים בשוק ושבלעדיהן לא באמת תוכלו להתרומם ולהפוך לשחקן מרכזי בשוק. כפי שאמרנו קודם לכם, בכל משרד חקירות דרושים מעת לעת חוקרים חדשים, אבל אם אתם רוצים להיות אלה שמפרסמים מודעות על חוקרים פרטיים דרושים לעבודה במשרד חקירות, גם זאת אפשרות שעומדת בפניכם, כמובן מרגע שהפכתם לחוקרים פרטיים מורשים.

ובכן, השאלה פה היא בעיקרה שאלה עסקית ולא שאלה מקצועית. ככלל, לאחר שתשלימו את כל תהליכי ההכשרה, ההסמכה והרישוי שלכם בתור חוקרים פרטיים, תוכלו להשתלב בלא מעט משרדי חקירות פרטיות ומודיעין ברחבי הארץ, כך שקשה לחשוב על חוקר פרטי מורשה שנותר ללא עבודה. יחד עם זאת, יש לכם גם את האפשרות להקים משרד חקירות פרטי משלכם ובמקרה כזה, עליכם לקחת בחשבון לא רק את ההיבטים המקצועיים של עולם החקירות הפרטיות, אלא גם את ההיבטים העסקיים של הקמת עסק חדש, בניית בסיס לקוחות, שיווק, ניהול חשבונאי ואדמיניסטרטיבי, תשלום משכורות וכן הלאה. זוהי כמובן אופציה שעומדת בפניכם וייתכן מאוד שהיא האופציה המתאימה ביותר עבורכם, אבל ההחלטה סביבה צריכה להתקבל מנקודת מבט עסקית ופחות מנקודת מבט מקצועית.

בהקשר זה, שימו לב שעולם החקירות הפרטיות המודרני מתבסס על כלים טכנולוגיים ומתודולוגיים מתקדמים מאוד ועל מנת להתחרות עם שחקנים אחרים בשוק, יהיה עליכם להשקיע לא מעט ברכישת היכולות הנדרשות ובצבירת ניסיון. אם יש לכם מקום טוב להתחיל, לקוח שיכול לספק לכם מספיק עבודה בתחילת הדרך, זאת בהחלט יכולה להיות אפשרות אטרקטיבית על פני חיפוש מודעות דרושים חוקרים פרטיים, אבל שוב, את הדברים אתם צריכים לבחון מתוך שיקולים של סיכונים עסקיים ויכולת הקמה וניהול של עסק כגוף רווחי שפרט למטרותיו המקצועיות, צריך גם לעמוד במטרות פיננסיות.

מה נדרש מכם בכדי להפוך לחוקרים פרטיים?

בכדי להיכנס אל לוחות המודעות ולהתחיל לחפש מודעות דרושים חוקרים פרטיים, עליכם להשלים תחילה תהליך הכשרה רשמי שנמשך בדרך כלל 100 שעות אקדמיות ונלמד במוסדות לימוד גבוהים בשיתוף פעולה עם לשכת החוקרים הפרטיים. חשוב מאוד שאת ההכשרה תעברו במוסד שמאושר על ידי הלשכה ושתכנית הלימודים שלו מאושרת אף היא. לאחר סיום הלימודים, תוכלו לקבל דיפלומה של חוקר פרטי, אך לא מדובר ברישיון לעסוק בעולם החקירות הפרטיות. בכדי להפוך לחוקרים פרטיים תצטרכו להשלים תקופת התמחות של 3 שנים במשרד חקירות פרטיות וכן לעבור את הבחינה של משרד המשפטים לחוקרים פרטיים. רק לאחר שתסיימו את כל השלבים הללו, תוכלו להתחיל לעיין במודעות דרושים חוקרים פרטיים או לחילופין לפתוח לעצמכם משרד חקירות פרטיות עצמאי משלכם.

 

האם אפשר להיכנס לתחום חוקרים פרטיים ללא רקע קודם?

התשובה היא בהחלט כן. חקירות פרטיות הוא תחום שההצלחה בו קשורה לידע המקצועי, להשכלה הרשמית ולמידת ההשקעה, אך גם ובעיקר לאופי, לכישרון וליכולות אישיות. על אף שישנם חוקרים פרטיים רבים שהגיעו לתחום ממסגרות החקירות המשטרתיות והצבאיות, היתרון המובנה של חוקרים אלה הוא יתרון הניסיון בלבד. אם יש לכם את היכולות, את האופי ואת הכישרון הנדרשים, תוכלו בהחלט לכבוש את השוק ולהציע רמה גבוהה מאוד של שירות לכל מי שמעוניין בכך. הניסיון כמובן יסייע לכם ככל שתצברו יותר ממנו, אבל יכולות אישיות, חשיבה יצירתית, השקעה בכלים טכנולוגיים ומתודולוגיים ופיתוח כלים עצמאיים שיכולים לשפר את עבודת החקירות, יכולים להפוך כל אחד לחוקר פרטי מוביל בשוק.

אחד היתרונות של חוקרים פרטיים שמגיעים ממסגרות דומות קודמות, הוא היתרון של היכרות עם עולם החקירות ונגישות גבוהה ללקוחות פוטנציאליים. חוקרים אלה גם לא צריכים להשלים את כל תהליך ההסמכה וההכשרה הנדרש לקבלת רישיון חוקר פרטי, אבל זה לא אומר שכל מי שרוצה להפוך לחוקר פרטי צריך לעבור במשטרה או במשטרה הצבאית לשם כך. אם אתם אוהבים צדק, אם אתם אוהבים את עבודת האנליזה והפיצוח של האמת ואם יש לכם את תכונות האופי המתאימות לשם כך, אתם יכולים להפוך לחוקרים פרטיים מצטיינים ואולי גם הטובים ביותר בשוק, יותר מאשר חוקרים שהגיעו ממסגרות רשמיות.

 

האם חוקרים פרטיים משרתים רק את האזרח הפרטי או גם את הרשויות?

ככלל, חוקרים פרטיים הם חוקרים שמבצעים עבודות חקירה מחוץ למערכת הממשלתית והציבורית. משרד ממשלתי או רשות ציבורית כלשהי מחויבת להיעזר בגורמי החקירה הממשלתיים ובראשם המשטרה, בכדי לחקור אירועים הקשורים בפעילותה ובכלל. יחד עם זאת, חוקרים פרטיים דרושים גם בזירה הפוליטית בה פעילים גופים פוליטיים עצמאיים שאינם כפופים לרשויות החקירה הרשמיות של מדינת ישראל. כך למשל, חוקרים פרטיים עובדים הרבה מאוד עם מפלגות, עם מועמדים לתפקידים רשמיים וכן הלאה. ישנן גם קונסטלציות מסוימות בהן יכולה רשות ציבורית להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי אם יש לכך הצדקה חוקית. ואחרי שאמרנו את זה, חוקרים פרטיים דרושים אכן בעיקר במגזר הפרטי, אבל לא רק על ידי אנשים פרטיים. עבור מרביתנו, התפיסה היא שחוקרים פרטיים עסוקים בעיקר במעקב אחרי בני או בנות זוג שבוגדים, אבל זהו מיתוס חסר בסיס. בפועל, חוקרים פרטיים עובדים הרבה מאוד עם גופים עסקיים גדולים, אוספים מודיעין עסקי ומבצעים חקירות שיכולות לסייע לגורם עסקי כלשהו לקבל החלטות טובות יותר, או להתמודד עם מתחרים שסוטים מדרך החוק. ככלל, לכל אדם יש את הזכות לפתוח בחקירה בכל נושא שהוא רואה לנכון, כל עוד הכל מתבצע במסגרת החוק. לשם ביצוע חקירות אלה דרושים חוקרים פרטיים מקצועיים שמבצעים את עבודת החקירה הספציפית עבור הלקוח המזמין אותה. הלקוח הזה יכול להיות כל אדם, כולל אדם בעל תפקיד ציבורי ממשלתי רשמי.

 

חוקר פרטי דרושים

האם יש פרנסה ראויה בתחום חוקרים פרטיים?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. מן הסתם, בעולם הקפיטליסטי המודרני אין שום הבטחה לאף אחד באף מקצוע, אבל ככלל, עולם החקירות הפרטיות הוא עולם שיש פה המון פוטנציאל עסקי וכלכלי. אם תבחרו במסלול של חוקרים שכירים תוכלו למצוא אינספור מודעות חוקרים פרטיים דרושים ואפשר בהחלט להניח שכבר מהרגע בו תקבלו את הרישיון, לא תצטרכו להיות מובטלים אפילו יום אחד. כמו כן, גם אם תבחרו להקים עסק עצמאי משלכם, יש בידיכם נכס חשוב בדמותו של רישיון החוקר הפרטי, שמהווה מעין חסם כניסה לגורמים חדשים בשוק. מאחר והעולם המודרני כולו עובר תהליך של משפטיזציה והמודיעין הופך לכלי חשוב מאוד לא רק בשדה הקרב הצבאי, אלא גם בזה הכלכלי, אפשר להניח שגם כחוקרים שכירים וגם כבעלי משרד עצמאי משלכם, לא תחסר לכם עבודה בתחום והתמחור הוא גבוה יחסית, כך שבהחלט תוכלו לצפות לפרנסה יפה ואפילו יפה מאוד בתחום זה.

אתם רק צריכים לוודא שהתחום הזה מתאים לכם, שיש לכם את הכלים להתנהל בתוכו בצורה תחרותית, להשיג את המטרות הנדרשות ללקוחות שלכם גם כשזה לא הכי נעים ולא הכי פשוט ולרכוש יכולות חדשות באופן מתמיד בכדי לשמור על הובלה תחרותית בתחום. אם יש לכם את כל אלה, תוכלו בהחלט לצפות לפרנסה יפה מאוד ואף להפוך לגורם מקצועי מוביל שעובד עם חברות עסקיות גדולות, עם מפלגות פוליטיות ואפילו עם גופים ציבוריים שונים בתחומים מאתגרים ומעניינים, שפרנסה גדולה בצדם. חוקרים פרטיים דרושים תמיד ובכל מקום ולכם רק נותר להשלים את תהליך ההכשרה והרישוי כדי ליהנות מכך.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

המרכז לחקירות הוא הגורם היחיד שמצאנו בישראל, שמציע לכם את כל מגוון האפשרויות תחת קורת גג אחת, עם אפשרות להקצאת כל מערך חקירות נדרש בהתאם למשימת החקירה שעומדת על הפרק
המרכז לחקירות מציע כמובן שירותי חקירות פרטיות לסוגיות בתחום האישות, חקירות בגידה, חקירות ירושה, חקירות התנהלות כלכלית בתוך המשפחה וכן הלאה, אך לחלוטין לא רק בתחומים אלה. המרכז מתמחה גם בתחום של מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, חקירות פנים ארגוניות ואפילו ביצוע חקירות בעלות היבטים פליליים.

-משרד חוקר פרטי-

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של

מאמרים אחרונים שלנו

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם הרמאי. הונאות גורמות לאנשים רבים

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים מסוימים גם האזנות. אך האם

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם מבקשים לחקור ומה התקציב שלכם?

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של הנחקר וינסה לגלות את המידע