חוקר פרטי דרושים

תוכן עניינים

חוקר פרטי דרושיםהחלטתם להיכנס לעולם החקירות הפרטיות ואחד הדברים החשובים ביותר עבורכם כעת הוא למצוא עבודה שבה תוכלו לרכוש ניסיון וללמוד את המקצוע לעומק. בחיפוש פשוט תוכלו לגלות שלתפקידי חוקר פרטי דרושים גם מתמחים וגם חוקרים מורשים וכדאי שתבינו את ההבדלים בין שני אלה מראש. מהו מתמחה בתחום החקירות הפרטיות? האם מדובר בתחום שדורש בכלל התמחות? ומתי תוכלו להשתלב במשרד חקירות בתור חוקרים פרטיים מן השורה או לחילופין, להקים משרד חקירות עצמאי משלכם? על כך בשורות הבאות.

 

האם יש דבר כזה התמחות בתחום החקירות הפרטיות?

התשובה היא בהחלט כן. מסלול ההכשרה של חוקר פרטי מתחיל ברכישת השכלה רשמית במסגרת לימודים שאורכים כ-100 שעות אקדמיות במסגרת מוסדות לימוד המוכרות על ידי משרד המשפטים לעניין זה ומבוססות על תכניות לימודים המוכרות על ידי לשכת החוקרים הפרטיים. לאחר השלמת הלימודים אתם הופכים לבעלי דיפלומה בתחום, אך אתם עדיין לא חוקרים פרטיים מורשים. בכדי להשלים את התהליך, יהיה עליכם להשלים שלוש שנות התמחות במשרד חקירות פרטיות ולבסוף לעבור בחינה של משרד המשפטים. רק לאחר שתשלימו את שלושת השלבים האלה תוכלו להפוך לחוקרים פרטיים מורשים ולהשתלב בתחום, בין כשכירים ובין כעצמאיים. בהתאם לכך, בחיפוש משרה בתחום, תולכו למצוא משרדים שבהם למשרת חוקרים פרטים דרושים מתמחים בלבד בעוד אחרים מחפשים חוקרים פרטיים מורשים.

מה ההבדל בין מתמחה חוקר פרטי ובין חוקר מורשה?

בשורות שלעיל פירטנו את ההבדלים הרשמיים בין מתמחה בתחום החקירות הפרטיות ובין חוקר פרטי מורשה, אך ישנם כמובן הבדלים גם באופי העבודה שמבצע כל אחד מהם. מתמחה בדרך כלל אינו מנהל חקירה באופן עצמאי והוא בדרך כלל מנוי על משימות זוטרות של החקירה. ככל שהמתמחה רוכש יותר ניסיון, כך הוא מקבל משימות מורכבות יותר ועובד בצורה עצמאית יותר, עד שבשלבים האחרונים של ההתמחות הוא מתפקד כבר כחוקר פרטי לכל דבר ועניין. לעומת זאת, חוקר פרטי מורשה הוא איש מקצוע שעבר את כל השלבים המקצועיים הנדרשים ולכן משתלב כבר מלכתחילה בעבודת חוקר פרטי מלאה, לרבות ניהול תהליכי חקירה באופן עצמאי וביצוע משימות חקירה מורכבות, הן במשרד והן בשטח.

 

האם יש בכלל עבודה בתחום חוקרים פרטיים?

התשובה היא בהחלט כן. עולם החקירות הפרטיות הוא עולם דינמי מאוד המשרת אנשים פרטיים, גופים עסקיים, גופים פוליטיים ואפילו רשויות ציבוריות. תחום החקירות הפרטיות כולל בתוכו מספר תחומי התמחות כמו חקירות של יחסי אישות, חקירות בסוגיות בעלות אופי פלילי, מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי ועוד. הצורך באנשי מקצוע מוכשרים ובעלי יכולות, הוא צורך אמיתי שכמעט ואינו נגמר, ולכן קיים ביקוש כמעט תמידי בתחום זה, לחוקרים פרטיים מורשים כמו גם למתמחים בתחילת דרכם. מעבר לכך, במסלול ההתפתחות של חוקר פרטי דרושים חוקרים פרטיים שכירים למשרד חקירות הוא לא המסלול היחיד שעומד לרשותכם. לפניכם עומדת גם האפשרות לפתוח משרד עצמאי משלכם, אם כי במקרה הזה יהיה עליכם לשקול את הדברים לא רק מנקודת המבט המקצועית, אלא גם מזו העסקית והפיננסית.

הקמת משרד חקירות פרטיות הוא תהליך של הקמת עסק לכל דבר ועניין, תהליך שדורש השקעה פיננסית, השקעה בפיתוח ורכישת יכולות, רכישת לקוחות ובניית בסיס לקוחות ובהמשך לכך ניהול כולל של העסק. אם יש לכם את היכולות הללו, אתם בהחלט יכולים לפנות לערוץ של פתיחת עסק עצמאי בתחום החקירות הפרטיות, כל עוד אתם מבינים שמולכם עומדים גופים מנוסים וגדולים המתמחים בתחום ויעמידו בפניכם תחרות קשה ללא הרף.

משרד חקירות דרושיםאם זה עתה השלמתם את הלימודים שלכם בתחום החקירות הפרטיות, אתם מן הסתם יודעים שיהיה עליכם להשלים תקופת התמחות של שלוש שנים עד שתוכלו להפוך לחוקרים פרטיים מורשים. בשלב הזה, יהיה עליכם למצוא משרד חקירות שעבורו נדרשים מתמחים ולא, או לא רק, חוקרים פרטיים מורשים. הבשורה הטובה היא שכמעט לכל משרד חקירות דרושים מתמחים בשלבים הראשונים של רכישת המקצוע. הבשורה הפחות טובה היא שבמסגרת תפקידכם כמתמחים, לא תוכלו לבצע עבודות חקירה מלאה ומורכבות באופן עצמאי וגם לא תרוויחו כפי שמרוויח חוקר פרטי מורשה, אבל זה רק יכול לחזק את הפוטנציאל שעוד עומד לפניכם לכשתסיימו את שלב ההתמחות.

 

משרד חקירות דרושים – מה ההבדל בין מתמחה ובין חוקר פרטי?

ובכן, תהליך הרישוי של חוקרים פרטיים הוא תהליך המורכב משלושה שלבים. השלב הראשון הוא השלמת הלימודים הרשמיים במסגרת מוסד לימודים מוכר ועל בסיס תכנית לימודים שמוכרת על ידי משרד המשפטים ולשכת החוקרים הפרטיים. לאחר השלמת הלימודים, שאורכים בדרך כלל כ-100 שעות לימוד אקדמיות, יהיה עליכם להשלים תקופת התמחות בת 3 שנים בכל אחד ממשרדי החקירות המורשים הפועלים בישראל. לבסוף, יהיה עליכם לעבור בחינה של משרד המשפטים, שהצלחה בה תעניק לכם את הרישיון המיוחל, שיאפשר לכם להתחיל לעבוד כחוקרים פרטיים מורשים. כפי שניתן להעריך, בשלב ההתמחות, לא תוכלו לבצע עבודה טיפוסית של חוקר פרטי מורשה, ממש כפי שעורך דין מתמחה לא מקבל על עצמו ניהול עצמאי של תיקים משפטיים במשרד בו הוא מבצע את ההתמחות.

בשלבים הראשונים של ההתמחות, אתם יכולים לצפות לעבודה שהיא בעיקרה משרדית ומעט עבודה בשטח, אם כי המכנה המשותף של כל המשימות שיוטלו עליכם הוא שמדובר במשימות פשוטות יחסיות בעלות אופי זוטר. לעיתים אתם פשוט תצפו בנעשה רק כדי ללמוד את המקצוע, מבלי לקחת חלק פעיל באקט החקירה הספציפי. ככל שתרכשו יותר ניסיון, יואצלו עליכם יותר סמכויות ויותר משימות מורכבות עד לשלבים האחרונים של תקופת ההתמחות, אז כבר תוכלו לתפקד ממש כמו חוקרים פרטיים מורשים, אם כי עדיין תהיו בפיקוח מלא של חוקר פרטי מורשה על פי חוק. לאחר קבלת הרישיון, תוכלו כבר לתפקד כחוקרים פרטיים "על מלא", וגם בשלב הזה כדאי לדעת שלכל משרד חקירות דרושים חוקרים פרטיים מורשים, כך שעבודה לא צפויה להיות חסרה לכם.

מה אתם צריכים לשקול לפני הצטרפות למשרד חקירות?

עולם החקירות הפרטיות הוא עולם דינמי מאוד וגם רחב ומגוון מאוד. בעולם זה קיימים מספר תחומי התמחות וישנם משרדי חקירות שמתמחים בתחום אחד או שניים ספציפיים. אתם מבחינתכם רוצים לבחון את תחומי ההתמחות של משרד החקירות שאתם בוחנים ולהחליט האם מתאים לכם לעסוק בתחום זה. כך למשל, ישנם משרדי חקירות המתמחים ספציפית בחקירת מקרים של יחסי אישות. תחום זה אמנם נחשב לתחום מאוד צבעוני ומאתגר, אבל הוא לא מתאים לכל אחד. ישנם תחומי התמחות שונים כמו מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, מודיעין כלכלי וכדומה, ואולי תחומים אלה יתאימו לכם יותר מאחרים. על כן, לפני שאתם מחפשים משרד חקירות ועל אף שלכל משרד חקירות דרושים חוקרים פרטיים, אתם בהחלט רוצים לבחון תחילה את הציפיות שלכם מהמקצוע החדש ובכלל זה את התחום שבו אתם רוצים להתמחות כמו גם את התחומים שמהם אתם רוצים להתרחק. בהמשך לכך, תוכלו לנהוג כמו כל איש מקצוע המצטרף למשרד חדש, לבצע משא ומתן על השכר שלכם, על היקף הסמכויות שלכם ועל תכנית קידום שתוענק לכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי,

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות