חוקר פרטי האזנות סתר

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

חוקר פרטי האזנות סתרחוקר פרטי האזנות סתר

מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים מסוימים גם האזנות. אך האם מותר לבצע האזנות סתר? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

חוקר פרטי האזנות סתר- מהי האזנת סתר?

לפני שנבין מה אומר החוק לגבי האזנות סתר נבין מהי האזנת סתר. האזנת סתר, כפי שניתן להבין מהשם היא האזנה שמתבצעת באופן נסתר, ללא ידיעתו של הנחקר. כלומר, אדם כלשהו מקשיב, מאזין ומקליט שיחה פרטית ללא ידיעתו וללא הסכמתו של הנחקר. האזנת סתר מתאפשרת רק בעזרת צו משפט מתאים המאשר קיום האזנת סתר. במידה ואין צו משפטי כזה האזנת סתר אסורה ומהווה עבירה פלילית לפי חוק הגנת הפרטיות.

חוקר פרטי האזנות סתר- חוק האזנות סתר

כפי שציינו קודם, האזנת סתר אסורה על פי חוק והיא מהווה עבירה פלילית, אלא אם כן יש צו משפטי שאומר אחרת. חשוב להבין, כי האזנת סתר היא רק כזאת שמתבצעת ללא ידיעת האדם השני. במקרה שאתם מדברים בטלפון ומקליטים את השיחה, לא מדובר בהאזנת סתר ומדובר בפעולה חוקית לחלוטין. 

קיימות האזנות סתר המתבצעות על ידי כוחות ביטחון, מודיעין, שב"כ או משטרה. כאן מדובר על האזנות שמתבצעות לביטחון המדינה ומטרתן היא לגלות מעשי טרור, מעשים פליליים ועבריינים. 

חוק האזנות סתר, יצא בישראל בשנת 1972 ועבר תיקון בשנת 1992. על פי החוק מותר לבצע מעין האזנות סתר לא צורך באישור-

  • האזנה באקראי ובתום לב לשיחה המתקיימת במקום ציבורי. 
  • האזנה לתדרים אלחוטיים של חובבי רדיו או שידורים לציבור. 
  • הקלטת שיחה או שיחת טלפון או וידאו אפשרית עם הסכמת הצדדים. 
  • האזנות סתר למטרות ביטחון המדינה שמתבצעות עם אישור ראש הממשלה או שר הביטחון.
    הצנזורה הצבאית רשאית להאזין לשיחות בינלאומיות ללא היתר. 
  • האזנות למטרת גילוי ומניעת עבירות על ידי המשטרה או גופי חקירה אחרים. 

 

חוקר פרטי האזנות סתר- מה לגבי חוקרים פרטיים?

חוקר פרטי הוא אדם שאוסף מידע על הזולת בהתאם לנדרש ממנו. החוקר הפרטי עושה כל שביכולתו על מנת לגלות את המידע הנדרש, תוך שמירה על חשאיות מלאה ותוך שמירה על החוק. במידה והחוקר הפרטי לא ישמור על החוק, הראיות שמצא לא יהיו קבילות בבית משפט ולכן לא יוכלו  לשמש את הלקוח של החוקר הפרטי. לכן, שמירה על החוק חשוב מאוד בחקירות פרטיות. 

אז האם חוקרים פרטיים יכולים לבצע האזנות סתר? 

התשובה הכללית היא לא. אם חוקר פרטי ייתפס מצוטט ומאזין ללא אישור מתאים, הרישיון שלו כנראה יישלל והוא יהיה אפילו חשוף לעונש של עד 5 שנות מאסר. 

אך קיימים מקרים חרגים בהם ניתן לקבל אישור לביצוע האזנות סתר. במקרים כאלה, יכול להיות חיסיון כלשהו על ההקלטות. יהיו מקרים בהם ההקלטות לא יתפרסמו בציבור אלא רק מול השופט בתיק התביעה. 

חשוב להבין שיש אנשים שאסור להאזין להם. ביניהם- עורכי דין, פסיכולוגים, רופאים, עובדים סוציאליים ובעלי מקצועות נוספים שמספקים ללקוחות שלהם ולמטופלים שלהם חיסיון סודי. 

חוקר פרטי האזנות סתר- בעולם של היום

בעבר, על מנת לבצע האזנות סתר היה צורך בציוד משוכלל ובחדירה לבתים או לרכוש של אנשים על מנת למקם מיקרופונים קטנים. 

בעולם של היום, האזנות סתר מתבצעות דרך אמצעים שונים. לדוגמא, פייסבוק, גוגל ואינסטגרם מאזינים לנו כל הזמן. אם נדבר על תכשיט חדש שאנחנו רוצים כנראה שנקבל אינסוף מודעות על תכשיטים ועל חנויות אינטרנטיות שונות. 

 

חוקר פרטי האזנות סתר- האם אפשר למנוע?

קיימים מספר סימנים שונים שיכולים להעיד על כך שמאזינים לכם ולשיחות שלכם. סימן לדוגמא יהיה הופעת צלילים מוזרים בטלפון הנייד שלכם. אם יש רעש או צפצוף חדש שמגיע מהטלפון הנייד, יכול להיות שמאזינים לטלפון הנייד שלכם. 

אם אתם חושדים שמישהו מאזין לכם, עליכם לפנות באופן מידי למשרד חקירות המתמחה באיתור האזנות סתר. החוקר הפרטי אליו תפנו, יאתר את הגורם המאזין על ידי כל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותו. בזכות אמצעים אלה, החוקר הפרטי יוכל לזהות את המקלטים והמשדרים השונים. 

חשוב לקחת בחשבון כי הבדיקה לאיתור האזנות סתר יכולה לקחת זמן. הזמן יושפע בין היתר מהמידע שיקבל החוקר הפרטי. אם תדעו להכווין אותו מאיפה אתם חושבים שמאזינים לכם, הבדיקה יכולה לקחת פחות זמן באופן משמעותי. כמו כן, גורמים נוספים שישפיעו על אורך הבדיקה יהיו היקף השטח הנדרש לבדיקה, כמה קווים המאזין משתמש, האם הוא משתמש בתוכנות, האם משתמש בכלים כגון מיקרופונים נסתרים, מערכות סלולאריות, מצלמות ועוד. 

על מנת לאתר האזנות סתר החוקר הפרטי ישתמש בכלים שונים. המערכת המוכרת ביותר לאיתור האזנות סתר היא Spectum Analzyer. מערכת זו היא למעשה ציוד מדידה שמאפשרת לזהות תרמיות שונות, על ידי סריקה ומדידה של חלקים שונים שחשודים בהאזנה. קיימים כלים נוספים כמו האנדוסקופ המאפשר לצפות באיזורים קשים לגישה ועוד. בנוסף, החוק הפרטי יידע לאתר האזנות סתר על ידי התעסקות רחבה ברשת המחשבים ואיתור תוכנות ריגול לפי IP.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

המרכז לחקירות הוא הגורם היחיד שמצאנו בישראל, שמציע לכם את כל מגוון האפשרויות תחת קורת גג אחת, עם אפשרות להקצאת כל מערך חקירות נדרש בהתאם למשימת החקירה שעומדת על הפרק
המרכז לחקירות מציע כמובן שירותי חקירות פרטיות לסוגיות בתחום האישות, חקירות בגידה, חקירות ירושה, חקירות התנהלות כלכלית בתוך המשפחה וכן הלאה, אך לחלוטין לא רק בתחומים אלה. המרכז מתמחה גם בתחום של מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, חקירות פנים ארגוניות ואפילו ביצוע חקירות בעלות היבטים פליליים.

-משרד חוקר פרטי-

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של

חוקר פרטי איתור אנשים

חוקר פרטי איתור אנשים

קיימות חקירות פרטיות רבות בהן האדם הנחקר בורח ומסתתר. במקרים כאלה יש צורך לאתר אותו. איתור אנשים מתבצע על ידי

מאמרים אחרונים שלנו

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם הרמאי. הונאות גורמות לאנשים רבים

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים מסוימים גם האזנות. אך האם

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם מבקשים לחקור ומה התקציב שלכם?

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של הנחקר וינסה לגלות את המידע