עלות חוקר פרטי

תוכן עניינים

עלות חוקר פרטימעוניינים להעסיק חוקר פרטים אך אינכם יודעים מה העלות? אנחנו כאן בשביל לענות לכם על התשובות. חשוב להבין, שאין תשובה חד משמעית עבור שאלת העלות עבור חוקר פרטי, מאחר והעלות עבור חוקר פרטי משתנה ומושפעת מקריטריונים רבים.

מה הם הקריטריונים שישפיעו על עלות חוקר פרטי?

כאשר מעוניינים להעסיק חוקר פרטי מקבלים הצעת מחיר ראשונית. הצעת המחיר תהיה מושפעת מקריטריונים שונים שמשפיעים על החקירה והחוקר הפרטי יכליל את כולם ויתמחר את החקירה על פי הערכה ראשונית. כמובן שיש לקחת בחשבון שבפועל הדברים עלולים להשתנות ולכן זו הצעת מחיר ראשונית.

כל חקירה תתומחר באופן שונה על פי הקריטריונים הבאים-

 • היקף העבודה
  ככל שהיקף העבודה יהיה רחב יותר כך העלות תהיה גבוהה יותר. עלות החקירה תתומחר על פי שעה ולכן ככל שהחוקר הפרטי יעבוד יותר שעות כך עלות החקירה תעלה.
 • מרחק
  ככל שהאדם הנחקר יהיה במקום רחוק יותר שקשה יותר להגיע אליו, (כפר נידח, חוץ לארץ וכו) כך עלות החקירה תהיה גבוהה יותר. בנוסף, ישנם מקרים בהם מקום הימצאו של האדם הנחקר אינו ידוע. במקרים כאלה נדרש זמן לאתר את מקום הימצאו של הנחקר. לעתים, הדבר יצריך טיסות וסידורי שינה עבור החוקר הפרטי. כמובן שהסדרים אלה יגרמו לעליה בעלות החקירה.
 • מטרת החקירה
  לכל חקירה יש מטרות ויעדים שונים. ככל שמטרת החקירה תהיה מורכבת יותר (כלומר, המידע אותו אתם מבקשים לחקור יהיה קשה יותר להוכחה או הפרכה) כך הבלש הפרטי יצטרך לעבוד קשה יותר וכתוצאה מכך עלות החקירה תעלה.
 • כלים
  ישנן חקירות סמויות או גלויות, שמצריכות שימוש בכלים מתקדמים ויקרים, כמו מצלמות מיוחדות, מכשור לראיית לילה, מכשור לשם האזנות ועוד. ככל שהכלים בהם החוקר הפרטי ישתמש יהיו יקרים ומתקדמים יותר כך עלות החקירה תעלה בהתאם.
 • היקף הצוות
  אם יש צורך במספר חוקרים פרטיים ניתן לצפות שהמחיר יעלה בהתאם.
 • קושי החקירה
  ככל שהחקירה תהיה יותר מורכבת כך המחיר יעלה בהתאם. חקירה מורכבת תכיל את מגוון הקריטריונים שהצגנו- מקום הנחקר לא ידוע ורחוק, מספר חוקרים שממונים על החקירה, שימוש בכלים מתקדמים ויקרים ושעות עבודה רבות. כל אלה ישפיעו על השגת התוצאה הטובה והאמינה ביותר לחקירה.

תוספות שישפיעו על עלות חוקר פרטי

תעריף שבת

אם יש צורך לבצע חקירה גם בימי שישי, שבת או בימי חג, עלות החקירה תעלה. עלות העבודה בימים אלה תהיה בדרך כלל 150% מעלות העבודה ביום חול.

הגעה לבית משפט

כאשר החקירה מסתיימת וכלל הראיות הנדרשות נאספו, על החוקר הפרטי להציג את הראיות בבית המשפט. שלב זה ינוע בדרך כלל סביב 1500 שקלים. במידה והיו כמה חוקרים פרטיים שכל אחד מהם צריך להציג את הראיות שלו ולתת עדות, כל אחד יגבה בעצמו כ1500 שקלים. כלומר, ככל שצוות החקירה מורכב מיותר חוקרים פרטיים, שלב הצגת הראיות בבית המשפט בלבד יכול להגיע לכמה אלפי שקלים. על מנת לחסוך ככל שניתן בעלות החקירה, מומלץ לבצע בדיקה בה תוודאו מי באמת נחוץ בבית המשפט.

לסיכום

אז כפי שהבנו עלות חוקר פרטי היא פרמטר משתנה שמושפע ממגוון רחב של נתונים. כל חקירה היא אינדיבידואלית ותתומחר על פי הקריטריונים שציינו קודם, על פי מגוון נתונים שישפיעו באופן שונה על אופי החקירה. ככל שתהליך החקירה יהיה יותר מורכב וידרוש יותר התעמקות, כך יהיה צורך בעבודת שטח רחבה יותר וכתוצאה מכך בהשקעה גדולה יותר. ככל שההשקעה תהיה גדולה יותר, העבודה תהיה קשה יותר ויהיו יותר נתונים ויותר מידע לאסוף, כך עלות החקירה תעלה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי,

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות