איך לצאת דובר אמת בפוליגרף?

תוכן עניינים

כל האמת על בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף הוא מכשיר שנועד לזהות שקרים. השימוש במכשיר הוא לא מאוד נפוץ ונעשה בעיקר בחקירות פליליות. אך, ישנם מקרים בהם ישתמשו בבדיקת פוליגרף גם למבדקי תעסוקה ואבטחה. ריכזנו עבורכם תשובות עבור מגוון שאלות על מכשיר הפוליגרף.

איך לצאת דובר אמת בפוליגרף- מה הוא מכשיר הפוליגרף?

מכשיר הפוליגרף הוא מכשיר המסייע לזיהוי שקרים. הפוליגרף קולט תגובות פיזיולוגיות שונות של האדם הנבדק, שעוזרות להבין אם הוא משקר או לא. התגובות הפיזיולוגיות מתורגמות לרישומים גראפיים וכך ניתן לזהות בהבדלי התגובות. מכשיר הפוליגרף מצריך תהליך פסיכופיזיולוגי מורכב שמחייב שילוב של מכשיר תקין, מומחה פוליגרף שעבר הכשרה מתאימה והליך בדיקה מלא.

איך עוברים בדיקת פוליגרף

איך לצאת דובר אמת בפוליגרף- כיצד מתבצעת בדיקת הפוליגרף?

על מנת לבצע בדיקת פוליגרף כראוי, מומחה הפוליגרף מחויב להכיר את הנושא הנבדק על כל צדדיו ולשלוט בו. על ידי שליטה בחומר יוכל לנסח שאלות מתאימות שיהפכו את הבדיקה למקיפה. ככל שהשאלות יהיו מדויקות יותר כך התשובות יהיו אמיתיות יותר. לפני תחילת הבדיקה יש לנהל שיחה מקדימה עם הנבדק, על מנת לאבחן האם הוא כשיר לעבור בדיקת פוליגרף, מבחינה נפשית ובריאותית. לאחר מכן, הנבדק יציג את הגרסה שלו ואת הסיבה לכך שהגיע להיבדק. עכשיו תחל הבדיקה שתורכב משאלות. השאלות חייבות להיות ברורות, קצרות, וכאלה שהתשובה עליהן היא חד משמעית ולא מעורפלת. בנוסף, התשובות לשאלות חייבות להיות חיוביות או שליליות, כלומר שאלות של כן ולא. לאחר הבדיקה מומחה הפוליגרף ינתח את התוצאות ויסיק מסקנות. בשלב זה בוחנים את ההבדל בין התגובות הפיזיולוגיות של הנבדק בכל אחת משאלות הביקורת או משאלות המהות. במידה והתגובות לשאלות המהות היו חזקות יותר משאלות הביקורת, הנבדק ייקבע כמשקר. אך אם להפך והתגובות לשאלות הביקורת היו חזקות יותר, הנבדק דובר אמת. במקרה בו התגובות דומות התוצאות יהיו לא החלטיות.

שאלות רלוונטיות (מהות)

שאלות ישירות על נושא הבדיקה, ינוסחו באופן ענייני והוגן. הנבדק צריך לקבל את רשימת השאלות הרלוונטיות מראש ולעבור עליהן כמה פעמים לפני החיבור למכשיר הפוליגרף, על מנת להקטין את רמת הלחץ של הנבדק כשיישמע את השאלות בפעם הראשונה.

שאלות השוואה (ביקורת)

נועדו לייצר רגשות אשם בנבדק. השאלות לא יהיו קשורות לנושא הבדיקה עצמו. מטרתן בעיקר לעורר אי נוחות אצל הנבדק וכך להעלות את רמת האמינות. בודק הפוליגרף ידגיש את חשיבותה של אמירת האמת. יישאלו שאלות כמו- האם אי פעם לקחת משהו שאינו שייך לך, אפילו עט?

שאלות סרק

שאלות שהתשובה עליהן ידועה ולנבדק אין סיבה לשקר. שאלות כמו שם הנבדק, כתובת מגוריו, שם אשתו ועוד. לעתים, ייתכן מצב בו יבקשו מהנבדק לשקר לגבי חלק משאלות הסרק. על ידי כך, נגביר את האמון של הנבדק בבדיקה. שאלות הסרק לא ייחשבו בתהליך ניתוח התוצאות ובבחינת מסקנות הבדיקה.

אז איך לצאת דובר אמת בפוליגרף?

למעשה רוב האוכלוסייה כשירה לעבור בדיקת פוליגרף. בדיקת הפוליגרף מורכבת מחיישנים שבודקים את התגובות הפיזיולוגיות של הנבדק כמו לחץ דם, הזעה, שינויי דופק ועוד.
לכן, אין אפשרות לשקר או לרמות את בדיקת הפוליגרף. במידה שהבודק מבצע את הבדיקה כראוי והוא מוכשר כמומחה פוליגרף, אין דרך בה תוכלו לרמות את הבדיקה. מומחה פוליגרף יצליח לזהות כל ניסיון לשיבוש הבדיקה ואז הנבדק יצטרך לתת הסבר על כך. לכן, אל תחשבו לשקר.
תהיו אמיתיים ותתנהגו כמו עצמכם. חשוב מאוד לישון טוב בלילה שלפני, לפחות 6 שעות. אל תגיעו עייפים שתגובות הגוף שלכם יהיו אמיתיות. בנוסף, תאכלו ארוחה מזינה וטובה לפני הבדיקה ותמנעו משתיית קפאין כשעתיים לפני.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי,

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות