חקירות כלכליות

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

חקירות כלכליותעולם החקירות הפרטיות הוא עולם רחב ומגוון, שבתוכו אפשר למצוא חקירות בתחומי חיים שונים ומגוונים. אחד התחומים היותר משמעותיים הוא התחום של חקירות כלכליות, תחום שזוכה לתשומת לב רבה גם בעולם החקירות הרשמיות (משטרה ופרקליטות). לאורך מאות שנים, ובמיוחד במאה השנים האחרונות, למדה מערכת המשפט ולמעשה למדנו כולנו, שהכלכלה הוא הכוח המניע של העולם וכמעט לכל תהליך וכל אירוע בחיינו, ניתן למצוא הקשר כלכלי. פושעים אייקוניים בהיסטוריה האנושית הצליחו להימלט במשך שנים ארוכות מזרועות החוק, עד שנתפסו על עבירות כלכליות שלכאורה אינן קשורות כלל למעשי הפשע המרכזיים שיוחסו להם. אבל מה זה בדיוק אומר חקירות כלכליות? מה כוללת קטגוריית החקירות האלה? מי מבצע את החקירות האלה והאם ישנם חוקרים פרטיים המתמחים ספציפית בתחום זה? איך נכון לבחור את גורם החקירה שינהל עבורכם את החקירה ולמה אתם יכולים לצפות? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מה זה בדיוק חקירה כלכלית?

כפי שאמרנו קודם לכן, עולם החקירות הפרטיות הוא עולם מגוון שבו אפשר למצוא חקירות מסוגים שונים, החל מחקירות בתחום יחסי האישות ומשפחה, דרך חקירות בתחום המודיעין העסקי וכלה בחקירות בעלות היבטים פליליים. בתוך כל מגוון החקירות האלה ישנו תחום אחד שנחשב למאוד דינמי ופעלתני והתחום הזה הוא התחום של חקירות כלכליות. חקירה כלכלית היא חקירה שהליבה שלה עוסקת בסוגיה כלכלית או בסוגיה בעלת מאפיינים כלכליים בולטים. כך למשל, חקירה של ניירות ערך, ערוצי זרימה של כספים, הלבנת הון, נדל"ן, הונאה כספית, ירושות ואפילו היבטים כלכליים ביחסי אישות. חקירות כאלה מוזמנות בדרך כלל על ידי תאגידים או בעלי עניין בתאגידים, בעלי עסקים, בני משפחה ובני זוג סביב סוגיות כספיות ואפילו גורמים פוליטיים ועיתונאיים, המבקשים לפצח רסיסי מידע שהגיעו אליהם לכדי תמונה שלמה של מידע.


מדוע יש צורך להגדיר בכלל חקירה כחקירה כלכלית?

ובכן, בהתאם למגוון סוגי החקירות שמתנהלות בעולם החקירות הפרטיות, כך קיימים גם התמחויות שונות בעולם זה. התמחויות אלה הן מרכיב המפתח בכל בחירה של גורם חקירה לטובת ביצוע חקירה מסוימת, וישנה חשיבות רבה מאוד בבחירת גורם חקירה שמחזיק בהתמחות ספציפית בתחום שאותו אנו רוצים לחקור. חקירה כלכלית מחייבת לא רק ואולי לאו דווקא בכלכלה, אלא יותר באופן שבו זורמים כספים, שבו נעשות פעולות פיננסיות ובאופן שבו ניתן לפענח רסיסי מידע לכאורה סתמיים לכדי מידע בעל חשיבות וערך כלכליים. יכולת זו היא יכולת נרכשת, שחוקרים פרטיים רבים רוכשים ומסגלים לעצמם לאורך שנים ארוכות של פעילות בתחום. חוקרים פרטיים אחרים בוחרים להתמחות בתחומים אחרים והם יהיו החוקרים הטובים ביותר כאשר אתם מבקשים למשל לעקוב אחרי בן או בת הזוג, או כאשר אתם רוצים לקבל מודיעין עסקי על המתחרים שלכם בשוק. יחד עם זאת, כאשר אתם רוצים לברר סוגיות כלכליות, פיננסיות וחשבונאיות מכל סוג שהוא ובכל הקשר עסקי, משפחתי, זוגי או פוליטי, אתם זקוקים לגורם חקירה בעל התמחות מיוחדת בתחום של חקירות כלכליות.

 

החשיבות של התמחות בסוג החקירה

החשיבות בבחירת גורם חקירה בעל התמחות בתחום הספציפי של חקירות כלכליות נובעת משתי סיבות מרכזיות: א' התמחות זו מבטיחה לכם את המחיר הטוב ביותר לניהול החקירה וב' התמחות זו מבטיחה לכם את התוצאות הטובות ביותר שניתן להפיק מחקירה פרטית. לעניין העלות, הרי שגורם חקירה מקצועי שמתמחה בתחום הספציפי של חקירות פרטיות, אוחז גם בכל הידע, הכלים והניסיון בתחום זה ויודע כיצד לנהל את החקירה בצורה יעילה עם נגישות מלאה לכל הכלים הנדרשים לניהולה. לעומתו, גורם חקירה שאין לו את הניסיון והידע הנדרשים בתחום, בהכרח רוכש את הניסיון הזה על חשבונכם. הוא יצטרך להתאמץ יותר, להשקיע יותר מאמץ בפענוח של כל פיסת מידע וללמוד המון תוך כדי תנועה. ברמה הפילנתרופית זה יכול להיות מעניין, אבל אם אתם לא רוצים להיות אלה שמממנים את תהליך רכישת היכולות של חוקר פרטי, חשוב שתבחרו חוקר פרטי בעל יכולות מתאימות לניהול חקירות כלכליות מהסוג הספציפי שאותו אתם רוצים לנהל.

לעניין תוצאות החקירה, הרי שגורם מקצועי שיודע כיצד לנהל חקירה כלכלית, שיודע איך לבנות את החקירה מא' ועד ת' ואיך להגיע לכל פיסת מידע חשובה מתוך כל פיסת מידע גולמית, יוכל בסופו של דבר להשיג תוצאות טובות יותר בחקירה. למעשה, גורם שאינו מתמחה בתחום הספציפי של חקירות כלכליות יכול אף לעשות טעויות שיגרמו לחשיפתכם בפני האובייקט שאתם חוקרים, ולשם אתם ממש לא רוצים להגיע. משתי הסיבות האלה, כאשר אתם רוצים לנהל חקירה כלכלית מכל סוג שהוא, חשוב מאוד שתבחרו בגורם חקירה שיש לו התמחות ספציפית בתחום זה, ועוד מעבר לכך, שיש לו התמחות מיוחדת בתחום הכלכלי הספציפי שסביבו אתם רוצים לנהל את החקירה.

מהו גורם החקירה המתאים לכם?

אז כפי שאמרנו קודם לכן, הפרמטר החשוב ביותר בבחירת גורם חקירה לניהול חקירות כלכליות הוא ההתמחות של גורם החקירה בתחום זה, אבל זה לא נגמר שם. בהמשך לכך, יש לכם שתי אופציות מרכזיות של גיוס משרד חקירות פרטיות המעסיק שורה של חוקרים פרטיים וצוות אדמיניסטרטיבי שלם, או של גיוס חוקר פרטי עצמאי שעובד לבדו. ההנחה היא שמשרד חקירות יהיה תמיד יקר יותר אך גם תמיד מקצועי יותר מאשר חוקר פרטי עצמאי. אי אפשר לומר שאין מאחורי הנחה זו דבר וחצי דבר, אבל אפשר בהחלט לומר שזוהי הנחה מאוד לא חד משמעית ולא תמיד היא עומדת במבחן המציאות, בלשון המעטה. ככלל, אם אתם מתכוונים לנהל חקירה מורכבת שדורשת פעולות חקירה מורכבות בארץ, בחו"ל ואולי גם בתחומים משיקים ולא רק בתחום הכלכלי, בהחלט מומלץ לשכור משרד חקירות פרטי שיודע להציע לכם את כל היכולות הנדרשות תחת קורת גג אחת, ומסוגל להוציא אל הפועל מהלכי חקירה נרחבים בתוך זמן קצר ובצורה יעילה.

מן הצד השני, אם מדובר בחקירה מינורית יחסית, אין שום סיבה לממן משרד שלם על כל הצוות האדמיניסטרטיבי שלו. למעשה, ישנן חקירות בהן דווקא ריכוז המשימה בידיו של איש אחד, יכול לייצר עבורכם את התוצאות הטובות ביותר. לעניין המחיר, ככל שהחקירה מורכבת יותר, כך יתאים לכם יותר משרד חקירות על פני חוקר עצמאי, וכך גם יהיה זול יותר משרד חקירות מאשר חוקר פרטי, וכמובן להיפך. מדוע? מכיוון שזמינות היכולות מהווה מרכיב מפתח במבנה העלויות של חקירות כלכליות וחקירות פרטיות בלבד. אם אתם שוכרים חוקר פרטי שאין לו את היכולות הנדרשות, הוא יצטרך לעבוד יותר שעות, להעסיק יותר גורמים מקצועיים ולממן יותר רכיבים טכנולוגיים ומקצועיים שאין כרגע בידיו, מה שמעלה את העלות הכוללת עבורכם.

בשורה התחתונה, לפני שאתם מזניקים חקירה כלכלית, כדאי להתייעץ עם גורם שמכיר את התחום, שיכול לתת לכם המלצות וחוות דעת מקצועיות על גורם חקירה מתאים וגם יכול לכוון אתכם סביב הדגשים שאותם אתם רוצים לבחון בתהליך הבחירה של גורם החקירה שינהל עבורכם לבסוף את החקירה כולה.

חקירה כלכליתשוקלים להעסיק שותף חדש אך אינכם יודעים מה מצבו הכלכלי? רוצים לקנות עסק חדש אך אינכם בטוחים מה מצבו? רוצים לבדוק מה המצב הכלכלי של בן הזוג לפני נישואין או לקראת בניית תיק גירושין? לשם כך תצטרכו חקירה כלכלית.
חקירות כלכליות הוא תחום נרחב מאוד של חקירות החולשות על כל התחומים שיש להם נגיעה להיבטים כלכליים. למדינת ישראל יש יחידת משטרה ייעודית העוסקת בתחום זה באופן ספציפי ואפילו אגף שלם בפרקליטות שאחראי על עבירות כלכליות. יחד עם זאת, חקירה כלכלית יכולה להתקיים גם בתוך המרחב האזרחי ולא ברמה הפלילית. כמו ברמה הפלילית, גם ברמה האזרחית חקירות כלכליות הן חקירות שהמיקוד שלהן מבוסס על היבטים כלכליים או שהמאפיין המרכזי של הנושא הנחקר הוא כלכלי. אבל מהי בדיוק ההגדרה של חקירה כלכלית? מדוע חשוב שהיא תהיה מוגדרת ככזאת? אילו מן סוגי מקרים יכולים להיחקר בתחום הספציפי של חקירות כלכליות? האם ישנם חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות פרטיות שמתמחים ספציפית בתחום הכלכלי? את כל התשובות לכל השאלות, תוכלו למצוא במדריך הקצר שמובא אליכם בשורות הבאות.

 

מהי חקירה כלכלית?

חקירה כלכלית היא איסוף נתונים הקשורים להתנהלות כלכלית של אדם או עסק (חברה בע"מ לדוגמא), כאשר הכל בהתאם לנסיבות. במסגרת החקירה הכלכלית תאתרו את רכושו, עסקיו, נכסיו ומצבו הכלכלי של האדם או העסק הנבדק. המונח חקירה כלכלית מורכב משני מרכיבים עיקריים- חקירה פלילית ועבירה כלכלית.

ריכזנו עבורכם דוגמאות למקרים בהם מתקיימות חקירות כלכליות

איסוף מודיעין עסקי- אם יש לכם חברה מתחרה תרצו לגלות כל מיני פרטים עסקיים עליה. הפרטים שתוכלו לגלות הם רווחים, השקעות כספיות שונות, רכישות שהם ביצעו, מיזוגים שהם עתידיים לבצע ועוד.

סכסוכים עסקיים- על רקע פשיטת רגל, הונאות כלכליות, פירוק שותפויות ועוד.

במהלך גירושין- על מנת שתוכלו להוכיח את היכולת הכלכלית האמיתית של בן הזוג תרצו לבצע חקירה כלכלית. כך תוכלו להוכיח הימצאותם של נכסים שלא בהכרח כתובים על שמו של בן הזוג, רכוש שהוסתר, חשבונות בנק וכספים שנעלמו ובעצם כל מה שבן הזוג מסתיר מכם ומהמדינה.

עיקולים- בעזרת חקירה כלכלית המעקל יוכל לאסוף מידע על היכולת הכלכלית של המעוקל, על רכושו, מקום מגוריו, אם הוא בעל רכב, מה השווי של כל דבר שבאחזקתו ועוד.

גביית חובות- אם אדם חייב לכם כסף, כך תוכלו לעקוב ולאסוף מידע על מצבו הכלכלי ואם ביכולתו להשיב את החובות. תוכלו לבדוק מה רכושו, אם יש בבעלותו נכסים, חשבונות בנק ועוד.

 

ישנם שני שלבים בתהליך החקירה הכלכלית – חקירה סמויה וחקירה גלויה

חקירה סמויה- שלב שבו החקירה מתבצעת ללא ידיעת הנחקר. בשלב זה אוספים מידע על חשבונות בנק או גופים אחרים באמצעות צו משפטי מתאים. מתבצעים מעקבים פיזיים ודיגיטליים, מתבצעות האזנות סתר לנחקר והכל ללא ידיעתו.

חקירה גלויה- שלב החקירה הגלויה מתבצע על פי שיקול דעתו של הגוף או האדם שביקש לבצע את החקירה הכלכלית. ברגע שהוא מרגיש שנאספו מספיק ראיות ויש לו את מה שצריך להוכיח את מה שביקש להוכיח החקירה תעבור לשלב החקירה הגלויה, והנחקר ידע שהוא נחקר.

כיצד מתבצעת חקירה כלכלית?

עולם החקירות נחלק לסוגים שונים של חקירות, כשהחלוקה בין הסוגים הללו מבוססת במרבית המקרים על נושא החקירה. כך למשל, ישנן חקירות הקשורות ליחסי אישות ואלו כוללות חקירות על בגידה, לידת ילדים מחוץ לנישואים, מרמה בתוך מסגרת הנישואים, התנהלות זוגית שאחד מבני הזוג רוצה לחקור וכן הלאה. ישנן גם חקירות פוליטיות/ מפלגתיות שמתמקדות ביחסי הכוחות בין גופים פוליטיים במדינה, כמו למשל שימוש בכספים על ידי מפלגה מסוימת, התנהלות לא חוקית או לא אתית של מפלגה או גורם מסוים בתוך המפלגה וכן הלאה. לצד אלה ישנו גם התחום של חקירות כלכליות.

חקירה כלכלית מוגדרת כחקירה בעלת ליבה כלכלית. במילים אחרות, חקירות כלכליות הן חקירות שבוחנות התנהלות, אירועים, מצבים, תהליכים או מהלכים בעלי אופי כלכלי מובהק וכי היכולת לחקור אותם תלויה בהבנה בתחום הכלכלה. כך למשל, בעל מניות חושד שבעלי המניות האחרים בתאגיד עושים יד אחת בכדי להשפיע על מעמדו העסקי של התאגיד או בכדי להשיג כל תוצאה או לבצע כל פעולה חסרי תום לב. במקרה כזה, יכול אותו בעל מניות לשכור משרד חקירות פרטיות בכדי לבצע חקירה שתבחן את ההתנהלות של הגורמים המעורבים, בין היתר ובעיקר באמצעות בחינה של היבטים כלכליים, זרימה כל כספים, מקורות חשבונאיים וכדומה. במקרה כזה, מדובר בחקירה שהיא חקירה כלכלית.

חקירות כלכליות קיימות גם ובעיקר במישור הפלילי והמדינתי, ואלו מטופלות על ידי משטרת ישראל. חקירות אלה כוללות חקירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובנייה, עבירות תאגיד, עבירות מס, עבירות מסחריות וכן הלאה. בכל המקרים הללו, ישנו מאפיין כלכלי קלאסי שמהווה את ליבת החקירה ואשר הופך אותן לחקירות כלכליות. חקירות אלה, בגלל רגישותן ובגלל הקושי לזהות תהליכים תת קרקעיים סודיים, מבוצעות בדרך כלל בצורה סמויה עד לאיסוף של מספיק ראיות ורק בשלב מתקדם יותר של החקירה, הופכת החקירה לחקירה גלויה אז מתחילה גם החקירה של המעורבים באירוע.

ככלל, ישנם לא מעט מצבים בהם אנשים פרטיים, בעלי משרה או תאגידים רואים לנכון לבצע חקירה כלכלית סמויה באופן עצמאי, בין בגלל שמערכות החוק הרשמיות רואות במקרה כמקרה שאין בו עניין לציבור או שליוזמי החקירה יש סיבה טובה להאמין שניתן יהיה להשיג יותר ראיות אם החקירה תתבצע בשלב הראשון, באופן עצמאי וללא מעורבות של גורמי חקירה רשמיים.

את החקירה הכלכלית ינהלו חוקרים מקצועיים ומנוסים שעברו הסמכה והכשרה, ונבחרים על ידינו בקפידה. החוקרים פועלים במסגרת החוק בלבד. חשוב שהחקירה תתנהל לפי החוקים, באופן קביל בבית המשפט כדי שכל ראיה שתמצאו במהלך החקירה תוכל להיות מובאת בפני בית המשפט בתום החקירה כראיה קבילה. בתחילת החקירה נבצע תחקיר עמוק על מנת שנוכל לאתר את מיקומו של החייב (במידה ונעלם), ונתחקה אחר חייו בכל תחום, אישי, משפחתי וכמובן כלכלי. במהלך חקירה כלכלית, החוקרים הפועלים יעשו הכל כדי לאתר מקורות הכנסה, נכסים, וכל דבר שיעיד על מצבו הכלכלי של האדם הנחקר, בארץ ובחו"ל.

ריכזנו עבורכם דוגמאות לבדיקות שמתבצעות במסגרת חקירה כלכלית-

חקירות מקדימות על חייבים- בחקירות אלה בעצם בודקים מידע מקדים על החייב ובני ביתו. במהלך חקירות אלה מאתרים מען עדכני של הנחקר, חוקרים את המדיה ומידענות ממאגרי מידע גלויים, מבקרים ביקור סמוי בכתובות שרלוונטיות לחיי הנחקר ובעיקר מתרשמים מרמת חייו.

חקירה בעניין מעמדם האישי של החייבים- בדומה לחקירות המקדימות בודקים את רמת חיי החייב. היכן הוא מתגורר, אילו נכסים יש באחזקתו. בשלב החקירה הסמויה, חוקרים את השכנים ומשפחת החייב, עורכים תצפיות, האזנות ומערבים אחרי החייב, ומגלים כמה שיותר מידע עליו.

חקירת עיסוקים- חקירה בשלב החקירות הסמויות. מתבצעות חקירות סמיות של החייב וקרוביו. מתנהלים מעקבים שמטרתם לבדוק את התנהלותו השוטפת. בנוסף החקירה כוללת בדיקה במקורות.

חקירת יכולת השתכרות- חקירה שבה בודקים כמה משתכר הנחקר ומה היכולת הכלכלית שלו. חקירה זו יכולה להתבצע בסמוי או בגלוי. בחקירה זו מבקרים במקום העבודה של הנחקר, בודקים מה מעמדם במקום העבודה, מה תפקידם בפועל, ומה השכר.

חקירות רמת חיים- חקירה בה נבדוק מהי רמת החיים של הנחקר. כמה הוצאות יש לו, על מה הוא מוציא, האם הוא נהנה מחיי מותרות, יוצא לבילויים ועוד.

בדיקת שימוש ברכב של החייבים- חקירה בה יבדקו האם החייב מחזיק בבעלותו רכב, מה סוג הרכב, תצפיות על הרכב, מה השימוש בו, לשם מה משתמש ברכב, מה התדירות ועוד.

חקירות הברחת נכסים- חקירה זו יכולה להתבצע באופן גלוי ובאופן סמוי. חקירות על בעלות נכס רשום, בחקירה זו בודקים האם החייב העביר בעלויות בנכסים שונים, מתי העביר בעלויות ולמי, האם קיבל תמורה עבור העברת בעלויות בנכסים, האם התמורה הייתה אמיתית, והאם מדובר בעסקה אמיתית ולגיטימית.

חקירות נושה מדומה- לעתים החייבים יציגו נושים מדומים על מנת שיוכלו להמנע מהתשלום. לכן בחקירה זו אנו נבדוק האם נושים אלה קיימים באמת, נחקור מדיה ומקורות ביחס לנושים אלה, ננסה להבין אם מדובר בחוב אמיתי ומפוברק. חקירה זו יכולת להתבצע באופן סמוי תחת כיסוי ובאופן גלוי וישיר, הכל במטרה לאמת את הנושים ובמידה וזה חוב מפוברק ננסה להבין את נסיבות יצירת החוב.

מתן עדות בבית משפט- בסיום החקירה הכלכלית יש להכין את כל החומרים שנאספו וההוכחות שמצאתם לשם מתן עדות בבית המשפט.

 

מי מבצע חקירות כלכליות?

אם ישנו נושא מסוים שאתם רוצים לחקור ולא משנה באיזה נושא הוא, עומד לרשותכם מערך שלם של אלפי חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות פרטיות, המבצעים את כל סוגי החקירות, כולל חקירות רבות שכלל אינן מבוצעות על ידי רשויות החקירה הרשמיות. במידה והאירוע, התהליך או הנושא שאותו אתם רוצים לחקור הוא בעל היבטים כלכלים מובהקים בליבה שלו, הרי שמדובר במקרה של חקירה כלכלית ובמקרה כזה אתם רוצים לאתר גורם חקירה פרטי שמתמחה ספציפי בתחום החקירות הכלכליות. ישנה חשיבות רבה שתדעו להגדיר את החקירה בתור חקירה כלכלית וחשיבות רבה עוד יותר שתגייסו לטובת העניין חוקר בעל התמחות ספציפית בתחום החקירות הכלכליות. הסיבה לכך היא שחקירות כלכליות דורשות ידע בתהליכים כלכליים, ניירות ערך, עבירות כלכליות ופסיכולוגיה כלכלית לרבות התנהלות פושעת בתחום הכלכלה. חוקר פרטי שמכיר את התחום, יכול בקלות רבה יותר להתחבר לראש של האובייקט אותו הוא חוקר ולהעריך את דרכי הפעולה של האובייקט על סמך ניסיון וידע שיש לחוקר בתחום החקירות הכלכליות. חוקר שאין לו התמחות בתחום זה פשוט לא יוכל להגיע לתוצאות החקירתיות הרצויות ואף עלול לחשוף את עצם קיומה של החקירה באמצעות טעויות קטנות שחוקר כלכלי לעולם לא היה עושה.

על כן, אחרי שאמרנו את כל זה, בכל מקרה בו אתם רוצים לבצע חקירה כלכלית כלשהי, בכל נושא כלכלי ובכל תחום כלכלי, אתם רוצים לפנות למשרד חקירות פרטיות או לחוקר פרטי עצמאי, המתמחים ספציפית בתחום זה של חקירות כלכליות, וישנם לא מעט כאלה מהם תוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר.

 

נחקרים? האם כדאי להתייעץ עם עורך דין?

התשובה היא- כמובן. אם אתם נחקרים מכל סיבה שהיא, תרצו להוכיח שאתם בסדר ושאין לכם מה להסתיר. במקרים רבים האדם שמבצע את החקירה הכלכלית נגדכם יגיע לדבר איתכם, ובלי שתשימו לב תגלו לו מידע חשוב, בעל ערך רב שיכול לשמש אותו בחקירה נגדכם בהליך המשפטי. אנחנו ממליצים- התייעצו עם עורך דין לפני תחילת החקירה.

 

כיצד תבחרו משרד שיוביל עבורכם חקירה כלכלית מוצלחת וראויה?

חקירות כלכליות הן נושא רגיש. אנחנו ממליצים לכם לבדוק לעומק לפני שאתם ממנים מישהו שיבצע חקירה כלכלית עבורכם. כדי להיות בטוחים, אנחנו ממליצים לכם לבקש מסמכים ותעודות שמוכיחות הכשרה מתאימה ואת רצינותם של נותני השירות אותו אתם מבקשים. וודאו שיש לנותני השירות שלכם, בין אם הם חלק ממשרד, או שעובדים באופן פרטי, רישיון בתוקף, שהחקירה שמתבצעת תהיה חוקית וקבילה בבית משפט. חקירות רבות מתבצעות בחו"ל, מהסיבה הפשוטה שחייבים רבים שאינם רוצים לשלם את החוב שצברו בורחים ונעלמים מעבר לים. בשביל שתוכלו לאתר אותם במקום אליו ברחו, בדקו אם נותני השירות שלכם מבצעים שיתופי פעולה עם גורמים מוסמכים בחו"ל.

כפי שכבר הזכרנו חקירות כלכליות מתבצעות על ידי חוקרים מקצועיים ומנוסים שפועלי אך ורק לפי החוק. אנחנו ב"אבירם נץ – משרד חוקר פרטי" נעשה הכל עבורכם על מנת שהאמת תצא לאור ונוכל לעזור לכם לחשוף את הצדק. יש בבעלותנו את המכשירים המתאימים לבצע תצפיות, האזנות ומעקבים שייתנו את התוצאות הטובות ביותר. משרדנו צבר ניסיון רב בניהול חקירות כלכליות רבות ומורכבות במיוחד, בארץ ובחו"ל. אנחנו מתחייבים לפעול בנאמנות, תוך מתן שקיפות מלאה, כמובן, תוך שמירה על החוקים המלאים, על מנת שכל ראיה שנמצא תוכל לשמש אתכם בבית המשפט.

אז כפי שאמרנו קודם לכן, הפרמטר הראשון והחשוב ביותר שאתם רוצים להקפיד עליו בבחירת חוקר פרטי לביצוע חקירה כלכלית הוא פרמטר ההתמחות ועליו אין להתפשר. מעבר לכך, אתם רוצים לנסות ולהשיג המלצות מחברים, בני משפחה או מכרים שעשו בעבר שימוש בשירותי חקירות פרטיות ויכולים להעיד בפניכם על החוויה שעברו ועל תוצאותיה. אם תוכלו להשיג חוות דעת מקצועיות מחוקרים פרטיים שעוסקים בתחום אך אינם עוסקים בחקירות כלכליות (מה שגם יאפשר להם להמליץ לכם לכאורה על המתחרים שלהם), הרי שזהו המקור הטוב ביותר לקבלת שמות של חוקרים שאותם אתם רוצים לבדוק. במקביל או אפילו ללא שום קשר, אתם רוצים לבצע בדיקה משלכם על החוקרים הפרטיים הפוטנציאליים מבחינתכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות אתרי האינטרנט שלהם, לקרוא על השירותים והיכולות שהם מציעים ולהתרשם מהיקף המידע והידע שהם מספקים באתר שלהם. שיחת טלפון ופגישת היכרות תסייע לכם להבין טוב יותר מול מי אתם עומדים ולהעריך מי האדם המתאים ביותר עבורכם.

אחרי שאמרנו את זה, חשוב לזכור שהמטרה המרכזית של חקירה כלכלית היא לא להכיר חבר חדש שהוא חוקר פרטי ולא לעבור תהליך נחמד ומלא חיוכים. ייתכן מאוד שהחוקר הפרטי שיוכל להביא לכם את התוצאות הטובות ביותר הוא דווקא חוקר קצת פחות סימפטי, קצת פחות חייכני וגם כזה שלא מתקשר כל יום לעדכן. לאורך כל התהליך של בחירת חוקר פרטי לביצוע חקירה כלכלית, אתם רוצים להבטיח שאתם ממקדים את עצמכם בדברים החשובים ביותר שזה א' התמחות מלאה ומובהקת של החוקר בתחום החקירות הכלכליות, ב' ניסיון רב שנים בתחום זה, רצוי עם צוות מלווה בעל התמחות דומה, ג' רושם מקצועי חזק מאוד שנוצר אצלכם בין באמצעות המלצות וחוות דעת מקצועיות ובין באמצעות בדיקות שעשיתם בעצמכם וד' כמובן המחיר. פערי המחיר יכולים להיות משמעותיים ואולי אפילו לסייע לכם לזהות חוקרים שצמאים לעבודה ואולי לא ממש מתאימים למשימה, לעומת חוקרים אחרים שמרשים לעצמם לגבות סכומים יפים וזה גם מתחבר יפה עם הרושם שנוצר אצלכם ואז אולי אפשר להגדיר ג'קפוט.

מחירון איתור אמצעי ריגול

סוג הבדיקהמחיר
מחיר עבור האזנות לטלפון נייד1,000-2,700 ש“ח
מחיר עבור האזנות סתר בדיר, בית או משרד - המחיר נקבע לנכס של עד 100 מ“ר וכולל בדיקה פיזית1,000-3,200 ש“ח
מחיר עבור גילוי אמצעי ריגול בנכס עד 100 מ“ר באמצעות שימוש במכשור מתקדם כולל בדיקה אלחוטית2,800-8,000 ש“ח
מחיר בדיקת ריגול על גבי מחשב2,200-5,500 ש“ח
מחיר בדיקת ריגול ברכב עם או ללא פירוק1,200-3,200 ש“ח

מחירון איתורים חוקר פרטי

סוג האיתורהערותטווח מחירים
מחיר איתור רכבים (לא כולל תפיסה של הרכב)700-1,800 ש“ח
מחיר איתור רכבים(כולל תפיסה של הרכב+מחיר הגרר)2400-6,300 ש“ח
מחיר איתור בעלים כולל הוכחה של שימוש בכלי הרכבהמחיר עבור בין 2-4 ימי עבודה של החוקר וכולל בין 4-6 שעות עבודה ביום180-600 ש“ח
מחיר איתור של כתובת מגוריםהמחיר לא כולל יציאה לשטח180-600 ש“ח
מחיר איתור של כתובת מגוריםאיתור מודיעין כולל מעקב, יציאה לשטח וביצוע תצפיות180-600 ש“ח
מחיר איתור טלפון380-1,200 ש“ח
מחיר איתור מידעללא סודיות700-1,400 ש“ח
מחיר איתור פשוט של בעל חובללא שימוש באמצעים מיוחדים250-600 ש“ח
מחיר איתור מורכב של בעל חובכולל אמצעים מיוחדים700-2,000 ש“ח

מחירון חקירות כלכליות, מסירות משפטיות וחקירות פרטיות

סוג החקירה/מסירההערותטווח מחירים
מחיר חקירה כלכלית בסיסית פשוטהכולל מציאה של רכב, מגורים ומקום עבודה1,400-4,200 ש“ח
מחיר חקירה כלכלית המשלבת מידע מודיעיניכולל בדיקה של חובות, מצב משפטי של הנחקר, ביטוחים וניתוח פיננסי מעמק3,800-12,000 ש“ח
מחיר מסירה משפטיתכולל מעקבים, איתורים ותיעודים380-1,200 ש“ח
מחיר מסירה משפטיתלא כולל איתורים, כולל תיעודים של המסירה220-700 ש“ח
מחיר שעת מעקב עבור חוקר פרטיעד 2 חוקרים לשעת מעקב300-700 ש“ח
מחיר פגישה עם חוקר פרטי לצורכי ייעוץפגישה באורך של שעה, במידה והתיק יצא לפועל, לעתים שעת עבודה זו תקוזז מהעלות הסופית של החקירה280-700 ש“ח
מחיר חקירה פרטית סיכון גבוהתוספת למחיר הכללי500-1200 ש“ח
מחיר חקירה פרטית למעקב בן זוגמחיר לשעת עבודה עבור חוקר פרטי280-700 ש“ח
מחיר הוצאות רכבעבור חקירה פרטית, מחיר לקילומטר4-9 ש“ח
מחיר בדיקת פוליגרף700-1,900 ש“ח
מחיר לחוקר פרטי עבור שימוש ברחפןלשעת עבודה1,800-6,000 ש“ח
איך מאתרים פשיטת רגל
אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים שלנו
חוקר פרטי בחריש

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בחריש? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

חוקר פרטי בעומר

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בעומר? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

חוקר פרטי בתל-אביב

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בתל-אביב? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!