הטרדות בטלפון

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

למי כיום אין טלפון? הטלפונים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו בימים אלה. ישנם מקרים רבים בהם מתרחשות הטרדות טלפוניות עבור אנשים רבים. ההטרדות יכולות להיות איומים, הטרדות מיניות על ידי שליחה של תמונות לא הולמות ועוד.

מה הן הטרדות בטלפון?

ישנן דרכים רבות להטריד בטלפון, לכן כאן אנחנו נרחיב על מה נחשב להטרדות טלפוניות על פי החוק. סעיף 30 לחוק התקשורת הוא

מהן הטרדות בטלפון

הסעיף העוסק בהטרדות טלפוניות. הטרדות בטלפון, הן בעצם כל שימוש בטלפון שעלול לגרום לפחד, פגיעה, הטרדה, חרדה או כל דבר דומה שלא כדין. מי שמבצע הטרדות בטלפון יכול להיענש לתקופת מאסר מקסימלית של שלוש שנים. מדובר על שימוש בכל סוגי הטלפונים- נייחים או ניידים וכמובן כל סוגי התקשורת הניתנים- שיחת טלפון, הודעה, הודעה קולית, שליחת תמונה ועוד.

הטרדות בטלפון- מה ניתן לעשות?

הטרדות טלפוניות הן אחד הדברים המלחיצים שיכולים להיות. כמו כן, הטרדות הן דבר מעיק מאוד שאתה רק מקווה שייגמר ולא יחזור לעולם. הטרדות טלפוניות יכולות לשבש את שגרת החיים של אדם לחלוטין. כל אחד מכיר סיטואציה בה מתקשרים אליו והמספר חסוי או אינו מזוהה. ישנם מקרים בהם השיחות יהיו פסומות, מוקדי טלפון וכדומה. אך, ישנם מקרים בהם תענו ותשמעו צעקות, איומים, לחישות, גניחות, שתיקות ועוד. יהיו מקרים בהם תקבלו הודעות לא הולמות, ישלחו אליכם תמונות חושפניות, ועוד.

אז מה תעשו במקרה של הטרדות בטלפון?

פניה למשטרה

הטרדות טלפוניות הן עבירה פלילית, ולכן אחד הדברים הראשונים שתוכלו לעשות הוא לפנות למשטרה. המשטרה יכולה לסייע בניתורכל המידע על הטרדות בטלפון ואיך להגיב שיחת הטלפון, על מנת לאתר את האדם המטריד. אם זהו מקרה של הטרדה מתמשכת, על המשטרה לספר פתרון למען בטחון הציבור. אם המשטרה תצליח לאתר את מקור ההטרדות הטלפוניות, תוכלו להגיש כתב אישום לאחר חקירה.

פניה לחוקרים פרטיים

אנשים רבים בוחרים לפנות לחוקרים פרטיים. חוקרים פרטיים יכולים לנהל חקירה ודרכה לגלות את זהות המטריד. המשטרה במקרים רבים לא מתייחסת לכל פניה, או שסוגרת תיקים מתוקן חוסר עניין לציבור. לכן, לא תמיד ניתן לסמוך על המשטרה שתסייע במציאת החשוד. יש סיבות רבות שעדיף לפנות בגללן לחוקרים פרטיים. קודם כל, החוקר הפרטי ידע לאתר את מקור השיחה או ההודעות ועל ידי כך לאתר את זהות המטריד. כמו כן, על ידי חקירה פרטית, תוכלו להשיג ראיות וממצאים שיוכלו לעזור לכם בהמשך התהליך, במידה ותפנו לבית המשפט.

הליכים משפטיים

הטרדות טלפוניות נחשבות לעבירה פלילית. אם הנכם יודעים מי האדם המטריד ומה מקור השיחות, אתם רשאים לפתוח בהליכיםהליכים משפטיים נגד הטרדות בטלפון משפטיים כנגד אותו אדם. כפי שהזכרנו קודם העונש המקסימלי עבור עבירת ההטרדה הטלפונית הוא 3 שנים. אך מלבד זאת תוכלו לקבל פיצויים, ובעיקר לחזור לשגרה ולשקט נפשי.

 

סוגי הטרדות בטלפון

ישנם שני סוגים מרכזיים של הטרדות טלפוניות.

  • איומים בטלפון- חשוב להבין, שלא כל שיחה או הודעה מטרידות יהוו איום שמצדיק הרשעה בבית משפט. במידה והמטריד לוקה בנפשו ייתכן מצב של הקלות בחומרת העבירה. כמו כן, לעתים ההטרדה היא מנקודת מבטו של המוטרד, ולכן יש לבדוק זאת בבית משפט. כמובן שראיות שיימצאו על ידי חוקר פרטי, יוכלו לסייע לכם להוכיח את האיומים.
  • הטרדות מיניות בטלפון- יכול לבוא לידי ביטוי בהודעה לא הולמת, שיחת טלפון מינית, שליחת תמונות לא הולמות ועוד. הענישה על הטרדה מינית בפועל תקבע על פי תדירות ההטרדה המינית, סוג ההטרדה, כיצד בוצעה, מהו הקשר בין הצדדים ועוד. אם המטריד יורשע, המוטרד יוכל לדרוש פיצוי כספי במסגרת תביעה אזרחית  נגררת לפלילים.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

המרכז לחקירות הוא הגורם היחיד שמצאנו בישראל, שמציע לכם את כל מגוון האפשרויות תחת קורת גג אחת, עם אפשרות להקצאת כל מערך חקירות נדרש בהתאם למשימת החקירה שעומדת על הפרק
המרכז לחקירות מציע כמובן שירותי חקירות פרטיות לסוגיות בתחום האישות, חקירות בגידה, חקירות ירושה, חקירות התנהלות כלכלית בתוך המשפחה וכן הלאה, אך לחלוטין לא רק בתחומים אלה. המרכז מתמחה גם בתחום של מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, חקירות פנים ארגוניות ואפילו ביצוע חקירות בעלות היבטים פליליים.

-משרד חוקר פרטי-

חוקר פרטי איתור אנשים

חוקר פרטי איתור אנשים

חוקר פרטי איתור אנשים אם צפיתם בסדרת הטלוויזיה המרגשת אבודים, או אם נקלעתם אי פעם לסיטואציה בה הצטרכתם למצוא אדם

חוקר פרטי מחירים

חוקר פרטי מחירים

חוקר פרטי מחירים כאשר אנו זקוקים לשירותו של איש מקצוע, המומחה במקצועו, בכל תחום, אנו לרוב נבחר את איש המקצוע

חוקר פרטי המלצות

חוקר פרטי המלצות

חוקר פרטי המלצות כאשר אנו מצויים בצומת דרכים בה אנו חשים כי עלינו להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי, אנו תרים

חוקר פרטי גירושין

חוקר פרטי גירושין

מערכת יחסים טובה ויציבה היא כזו המבוססת על אמון. מערכת יחסים שאין בה אמון היא מתכון לאסון, בלון שככל שיתנפח

מאמרים אחרונים שלנו

חוקר פרטי איתור אנשים

חוקר פרטי איתור אנשים

חוקר פרטי איתור אנשים אם צפיתם בסדרת הטלוויזיה המרגשת אבודים, או אם נקלעתם אי פעם לסיטואציה בה הצטרכתם למצוא אדם מסוים בשל סיבות כאלו ואחרות,

חוקר פרטי מחירים

חוקר פרטי מחירים

חוקר פרטי מחירים כאשר אנו זקוקים לשירותו של איש מקצוע, המומחה במקצועו, בכל תחום, אנו לרוב נבחר את איש המקצוע בהתאם לאיכות שירותו ולא לכמות

חוקר פרטי המלצות

חוקר פרטי המלצות

חוקר פרטי המלצות כאשר אנו מצויים בצומת דרכים בה אנו חשים כי עלינו להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי, אנו תרים אחרי חוקר פרטי מקצועי ואיכותי,

חוקר פרטי גירושין

חוקר פרטי גירושין

מערכת יחסים טובה ויציבה היא כזו המבוססת על אמון. מערכת יחסים שאין בה אמון היא מתכון לאסון, בלון שככל שיתנפח מבלי שנטפל בו- יתפוצץ. החשד