חוקרת מודיעין

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

חוקרת מודיעיןלאורך שנים התקבעה בתודעה הציבורית כאילו חוקר פרטי צריך להיות תמיד גבר ואכן גברים הם אלו שבדרך כלל איישו את תפקידי החוקרים הפרטיים בזירה זו. יחד עם זאת, בהמשך למגמה הכללית של שוויון בין המינים, אפשר לראות את המגמה המבורכת של ריבוי נשים גם בתחום זה וככל שעובר הזמן מתברר שלנשים יש תפקיד חשוב מאוד בעולם החקירות הפרטיות, החל מסוכנות שטח וכלה בתפקידי חקירות משרדיים כדוגמת חוקרת מודיעין. אם את רוצה להיכנס לעולם החקירות הפרטיות, ישנן כמה אפשרויות שפתוחות בפנייך, וחשוב לדעת שאלו הן בדיוק אותן אפשרויות שפתוחות גם בפני גברים, כך שאין שום הפליה בעניין זה. יחד עם זאת, ישנם תפקידים בהם יכולה חוקרת אישה להפיק ערך רב יותר ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

חוקרת מודיעין – את יכולה לבחור כל מסלול התמחות

לפני הכל נדגיש את הדבר הבא: האמירה כי ישנם תפקידי חקירות שלהם מתאימות יותר נשים מאשר גברים, אינה אומרת שאלו הם התפקידים היחידים שבהם יכולות נשים להשתלב או שיש מהן ציפייה כלשהי שיעשו כך. יחד עם זאת, כמו כל איש מקצוע ואשת מקצוע המבקשים למצות את היכולות שלהם בתפקידם, חשוב שנשים יכירו את התפקידים בהם הן יכולות להפיק ערך שגברים אינם מסוגלים לו. כאישה, את יכולה להיות בכירה מאוד ולהצליח בתור חוקרת מודיעין העובדת בעיקר מהמשרד, ואת יכולה להצליח גם בתור סוכנת שטח המבצעת מעקבים ומשימות חקירה ייחודיות.

חוקרת מודיעין – תפקידים שבהם נשים יכולות יותר

אחרי שאמרנו את זה, ישנם תפקידים מסוימים שנשים פשוט יכולות להפיק בהם ערך רב יותר עבור הלקוח. אין זה סוד שהמגדר שלנו משפיע על היכולת שלנו להתמודד עם מצבים שונים בחיים, על היכולת שלנו להשתלב בסיטואציות חברתיות ולתקשר עם זרים. לנשים יש יכולות תקשורת גבוהות מאוד, הרבה יותר גבוהות מגברים ועל כך מעידים אינספור מחקרים אקדמיים. יכולות אלה מאפשרות לחוקרות פרטיות להשתלב בסיטואציות חברתיות שונות בצור החלקה ומוסווה הרבה יותר מאשר גברים, ולהגיע למעשה לגוב האריות שאותו הן אמורות לחקור. נשים משמשות למשל בחקירות של עבירות מין ויחסי אישות, אך יכולות להשתלב בכל סוג של חקירה שבה יש יתרון ליכולות תקשורת גבוהות.

ובכל זאת, לנשים יש את החופש להשתלב בכל תפקיד בעולם החקירות הפרטיות. כך למשל, תוכלי להשתלב היטב גם בתחומים כמו מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, מודיעין כלכלי וכדומה, ולתפקד בתור חוקרת מודיעין שאוספת מידע, מבצעת אנליזות וגוזרת תובנות חשובות לטובת הלקוח. המשמעות היא שלנשים ישנם נתיבי התפתחות שבהם הן יכולות לספק ערך מעצם הנשיות שלהן, אך אין זה אומר שהן חייבות לעשות זאת, ואם תפקיד של חוקרת מודיעין מתאים לך יותר לאור היכולות השכליות והאנליטיות שלך, מן הראוי שזהו התפקיד שתבחרי לעצמך ושבו תוכלו להתפתח בצורה הטובה ביותר.

ומה לגבי שכר של חוקרת מודיעין?

לשמחתנו, היום אנחנו חיים בעידן בו נשים מרוויחות כמו גברים, ואם קיימת הפליה על רקע מגדרי, יש לכל אישה את הזכות המלאה לדרוש השוואת שכר. השכר בעולם החקירות הפרטיות נחשב לשכר יפה ואפילו גבוה, כמובן כתלות בתחום ההתמחות, בניסיון וברמה המקצועית האישית. למשל חוקרת מודיעין בתחום המודיעין העסקי והכלכלי יכולה להרוויח הרבה יותר מאשר סוכנת שטח, על אף שסוכנת השטח מבצעת עבודה מורכבת ומאתגרת יותר, לפחות ברמה הפיזית. לפני שאת בוחרת תפקיד, תחום התמחות ומשרד חקירות להשתלב בו, או אולי אפילו להקים משרד משל עצמך, חשוב להכיר את כל האפשרויות ולבחון את התחומים בהם תוכלי לייצר את הערך הגבוה ביותר עבור לקוחותייך. 

חוקר מודיעין

חוקר מודיעין

עבור רובנו, חוקר פרטי הוא מעין בלש שמנהל מעקבים אחרי אנשים ברחוב, שיושב ברכב, משקיף ומצלם מרחוק ופשוט מתנהל כמו צל של האדם אחריו הוא עוקב. זוהי כמובן פרקטיקה מרכזית בתוך עולם החקירות הפרטיות, אך לחלוטין לא פרקטיקה יחידה ואף לא שכיחה בתחומי התמחות שונים של עולם החקירות הפרטיות. עולם החקירות הפרטיות הוא עולם שבו קיימים תחומי התמחות המבוססים רובם ככולם על עבודה משרדית ברובה, עם ירידה לשטח לעיתים רחוקות בלבד. אחד מתחומי ההתמחות הקלאסיים בהיבט זה הוא התחום של חוקר מודיעין ובשורות הבאות תוכלו ללמוד מה זה בדיוק אומר.

 

מה זה בדיוק חוקר מודיעין?

אחד מהתוצרים המבוקשים על ידי חברות ומשרדי חקירות פרטיות הוא מודיעין. גופים עסקיים, גופים פוליטיים או אפילו אנשים פרטיים, שמבקשים לאסוף מודיעין על גורם כלשהו, יהיה אשר יהיה, פונים למשרד חקירות פרטיות ופורשים את המידע שהם מבקשים להשיג. מידע זה יכול כמובן להיות מושג באמצעות עבודת שטח שמבוססת על מעקבים, אבל ישנם סוגים רבים של מידע שהשגתם אינה קשורה כלל למעקבים. כך למשל, חברה עסקית המבקשת לאסוף מידע על המתחרה הגדול ביותר שלה, להבין את שיטות הפעולה שלו, את האסטרטגיות שלו, את שיטות השיווק שלו, את קהל היעד שאליו הוא פונה וכן הלאה. לצורך השגת מידע זה אין כל צורך בביצוע מעקבים בשטח, ועיקר העובדה היא עבודה של איסוף מידע ממקורות מידע רבים, ריכוז המידע וביצוע אנליזות שמהן ניתן לגזור תובנות. לתהליכים אלה קוראים מודיעין עסקי ומי שמבצע אותם הוא חוקר מודיעין.

חוקר מודיעין יכול לפעול כמובן בזירות שונות ולא רק בזירה העסקית. כך למשל, ישנה זירה חשובה נוספת הלוא היא הזירה הפוליטית, ובה מנסים יריבים פוליטיים לאסוף חומרים על יריביהם, בין שלצורך בניית קמפיינים ובין שלצורך תפיסתם בקלקלתם. ישנן כמובן פעולות מודיעין שהן חוקיות ולגיטימיות, אך ישנן גם פעולות שהן חוקיות ולא לגיטימיות ופעולות שלא רק שהן לא לגיטימיות אלא שהן גם לא חוקיות. חוקר מודיעין הוא אדם שכפוף לחוק בצורה מלאה, ועליו לאסוף את כל המודיעין הנדרש בצורה חוקית. לגבי הלגיטימיות זה כבר עניין של אתיקה מקצועית וישנן נסיבות שמצדיקות חריגה מהאתיקה הזאת, כל עוד כאמור, הכל מתבצע באופן חוקי.

מי יכול להיות חוקר מודיעין?

תחילה, כדי להפוך לחוקרים פרטיים, עליכם להשלים תהליך הכשרה, הסמכה ורישוי שמתחיל ברכישת השכלה רשמית, עובר דרך התמחות בת 3 שנים במשרד חקירות פרטיות ומסתיים במעבר של בחינה ייעודית מטעם משרד המשפטים. לאחר שתשלימו את התהליך הזה, תוכלו לקבל רישיון חוקר פרטי ואז גם תוכלו לבחור את התחום בו תרצו להתפתח ולבנות את הקריירה שלכם. בעולם החקירות הפרטיות, תוכלו לבחור בין תפקידים המתאפיינים יותר בעבודת שטח של מעקבים ובין תפקידים שהם יותר משרדיים ומתאפיינים יותר באיסוף מידע חופשי ממקורות שונים, איסוף מידע שניתן לבצע גם מהמחשב במשרד או בטלפון. מרגע שיש לכם את הרישיון הנדרש לעבוד כחוקרים פרטיים, הבחירה בערוץ ההתמחות שלכם היא בחירה לגמרי חופשית שלכם וחשוב שתבחרו בערוץ שבו אתם יכולים להביא לידי ביטוי את האופי שלכם, את הכישרון הטבעי שלכם ואת היכולות הייחודיות שלכם. לא כל אחד בנוי למעקבים ולא כל אחד בנוי לעבודת שטח. ייתכן מאוד שבתפקיד של חוקר מודיעין, תוכלו להפיק הרבה יותר ערך ללקוחות שלכם ולמשרד שבו תעבדו וגם ליהנות מעבודה מעניינת ומאתגרת יותר, אם תבחרו לעבוד כחוקרים פרטיים שכירים.

מחירון איתור אמצעי ריגול

סוג הבדיקהמחיר
מחיר עבור האזנות לטלפון נייד1,000-2,700 ש“ח
מחיר עבור האזנות סתר בדיר, בית או משרד - המחיר נקבע לנכס של עד 100 מ“ר וכולל בדיקה פיזית1,000-3,200 ש“ח
מחיר עבור גילוי אמצעי ריגול בנכס עד 100 מ“ר באמצעות שימוש במכשור מתקדם כולל בדיקה אלחוטית2,800-8,000 ש“ח
מחיר בדיקת ריגול על גבי מחשב2,200-5,500 ש“ח
מחיר בדיקת ריגול ברכב עם או ללא פירוק1,200-3,200 ש“ח

מחירון איתורים חוקר פרטי

סוג האיתורהערותטווח מחירים
מחיר איתור רכבים (לא כולל תפיסה של הרכב)700-1,800 ש“ח
מחיר איתור רכבים(כולל תפיסה של הרכב+מחיר הגרר)2400-6,300 ש“ח
מחיר איתור בעלים כולל הוכחה של שימוש בכלי הרכבהמחיר עבור בין 2-4 ימי עבודה של החוקר וכולל בין 4-6 שעות עבודה ביום180-600 ש“ח
מחיר איתור של כתובת מגוריםהמחיר לא כולל יציאה לשטח180-600 ש“ח
מחיר איתור של כתובת מגוריםאיתור מודיעין כולל מעקב, יציאה לשטח וביצוע תצפיות180-600 ש“ח
מחיר איתור טלפון380-1,200 ש“ח
מחיר איתור מידעללא סודיות700-1,400 ש“ח
מחיר איתור פשוט של בעל חובללא שימוש באמצעים מיוחדים250-600 ש“ח
מחיר איתור מורכב של בעל חובכולל אמצעים מיוחדים700-2,000 ש“ח

מחירון חקירות כלכליות, מסירות משפטיות וחקירות פרטיות

סוג החקירה/מסירההערותטווח מחירים
מחיר חקירה כלכלית בסיסית פשוטהכולל מציאה של רכב, מגורים ומקום עבודה1,400-4,200 ש“ח
מחיר חקירה כלכלית המשלבת מידע מודיעיניכולל בדיקה של חובות, מצב משפטי של הנחקר, ביטוחים וניתוח פיננסי מעמק3,800-12,000 ש“ח
מחיר מסירה משפטיתכולל מעקבים, איתורים ותיעודים380-1,200 ש“ח
מחיר מסירה משפטיתלא כולל איתורים, כולל תיעודים של המסירה220-700 ש“ח
מחיר שעת מעקב עבור חוקר פרטיעד 2 חוקרים לשעת מעקב300-700 ש“ח
מחיר פגישה עם חוקר פרטי לצורכי ייעוץפגישה באורך של שעה, במידה והתיק יצא לפועל, לעתים שעת עבודה זו תקוזז מהעלות הסופית של החקירה280-700 ש“ח
מחיר חקירה פרטית סיכון גבוהתוספת למחיר הכללי500-1200 ש“ח
מחיר חקירה פרטית למעקב בן זוגמחיר לשעת עבודה עבור חוקר פרטי280-700 ש“ח
מחיר הוצאות רכבעבור חקירה פרטית, מחיר לקילומטר4-9 ש“ח
מחיר בדיקת פוליגרף700-1,900 ש“ח
מחיר לחוקר פרטי עבור שימוש ברחפןלשעת עבודה1,800-6,000 ש“ח
כל המידע על בגידות
אז מה היה לנו בכתבה:
מאמרים אחרונים שלנו
חוקר פרטי בחריש

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בחריש? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

חוקר פרטי בעומר

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בעומר? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

חוקר פרטי בתל-אביב

  מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי בתל-אביב? כנראה יש כמה שאלות שאתם רוצים לקבל תשובה לפני כן. ביניהם איך למצוא חוקר פרטי טוב

התקשרו עכשיו!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!