משרד חקירות פרטי

תוכן עניינים

 

משרד חקירות פרטישיעור האוכלוסייה שנעזרו אי פעם בשירותיו של משרד חקירות פרטי הוא די נמוך, אבל אם כולם היו יודעים עד כמה יכול חוקר פרטי לסייע לנו לפתור מגוון רחב של בעיות בחיים, כנראה שהשיעור הזה היה עולה פלאים. ארגונים גדולים, ארגונים עסקיים, ארגונים פוליטיים וגם אנשים פרטיים בעיקר בעניינים של יחסי אישות, עושים לא מעט שימוש בשירותיהם של משרדי חקירות וגם מפיקים מכך המון ערך. באילו מצבי חיים יכול לסייע לכם משרד חקירות או חוקר פרטי עצמאי? האם תמיד נכון לעבוד עם משרד חקירות או שיש מצבים בהם עדיף לעבוד עם חוקר פרטי עצמאי לחלוטין? האם הפעילות של משרדי חקירות היא פעילות חוקית והאם ביצוע פעולות לא חוקיות יכולות להשליך גם עליכם כלקוחות? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

אז מתי אתם כאנשים פרטיים, תוכלו להיעזר במשרד חקירות? 

ובכן, לו היינו נדרשים להכין רשימת מכולת של כל המצבים בהם יכול אדם פרטי או עסק פרטי להיעזר בשירותיו של משרד חקירות פרטי, היו נדרשים לכך הרבה מאוד עמודים. ככלל, לכל אחד מאיתנו ישנם כמה וכמה נושאים שמסקרנים אותנו בכל רגע נתון. זה לא אומר שאנחנו צריכים לשלוח חוקר פרטי שיחקור כל נושא שמסקרן אותנו וגם לא לשם כך נועד ענף החקירות הפרטיות. יחד עם זאת, ישנם לעיתים לאורך החיים מצבים בהם חוסר הידע שלנו ביחס לתהליכים שנוגעים לנו ומשפיעים על חיינו, פוגע ביכולת שלנו להתמודד עם התהליכים האלה בצורה נכונה, ויכול גם לעלות לנו בבריאות, בכסף ובזמן. במצבים אלה, היינו שמחים מאוד לו היינו יכולים לחשוף מידע שיכול להועיל לנו ולפעמים להפוך את התמונה לגמרי לטובתנו. בדיוק עבור המצבים האלה נועדו משרדי חקירות ולמעשה זה בדיוק התחום שבו הם מיומנים. ככלל, הצורך בשירותיו של משרד חקירות יכול להתעורר סביב סוגיות של יחסי אישות עם בן או בת הזוג או סביב יחסים משפחתיים בענייני ירושה למשל. שירותים אלה יכולים להידרש לנו גם בהיבטים של חקירות כלכליות סביב תהליכים כלכליים שונים שמשפיעים על חיינו וחסר לנו מידע בכדי לבחון את מהימנות התהליכים ואת האופן בו הם מתנהלים. אלו הם למעשה שני התחומים המרכזיים שבהם נעזרים אנשים פרטיים בשירותיו חוקר פרטי, אם כי הדלת פתוחה בפניכם להיעזר בחוקר כזה בכל נושא שמציק לכם ומתאים לתיאור שנתנו פה לעיל.

 

האם נכון יותר לעבוד עם משרד חקירות או עם חוקר פרטי עצמאי?

התשובה היא שאין תשובה חד משמעית לשאלה זו. אי אפשר לומר שבכל מקרה יהיה זה נכון מבחינתכם לעבוד עם משרד חקירות על פני חוקר פרטי עצמאי או להיפך. גם אי אפשר לומר שמשרד חקירות יהיה תמיד יקר יותר מאשר חוקר פרטי. ככלל, השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני גיוס של חוקר פרטי או משרד חקירות פרטי לטובת חקירה שאתם רוצים לנהל הן שאלות אחרות לגמרי. השאלה הראשונה והחשובה ביותר סובבת סביב רמת ההתמחות של גורם החקירות שאותו אתם בוחנים ביחס לנושא שאותו אתם רוצים לחקור. כך למשל, אם אתם רוצים לערוך חקירה בתחום של יחסי אישות מול בן או בת הזוג שלכם, אין לכם מה לחפש במשרד חקירות שמתמחה במודיעין עסקי ולהיפך. לכל משרד ולכל חוקר ישנו תחום התמחות ספציפי בו הוא מתמחה במיוחד, לעיתים שני תחומים. בבחירת גורם החקירה המתאים לכם, חשוב מאוד שתתמקדו אך ורק בגורמים בעלי התמחות ספציפית בתחום שאותו אתם רוצים לחקור.

מורכבות החקירה משפיעה גם היא על היעילות של משרד חקירות אל מול זו של חוקר פרטי. בחקירות מורכבות שכרוכות בפעולות חקירה רבות ומגוונות, אולי גם ממספר תחומים במקביל ולבטח אם הן צריכות להתבצע בטווח זמן קצר או מידי, משרד חקירות פרטי יכול להציע לכם ערך גבוה הרבה יותר מאשר חוקר פרטי עצמאי. יחד עם זאת, אם אתם מרגישים שאתם רוצים לשמור על דיסקרטיות מלאה ולחשוף את הסיפור שלכם לכמה שפחות אנשים, או שקיבלתם המלצה מיוחדת על חוקר פרטי עצמאי שמתמחה ומצטיין בתחום שבו אתם רוצים לבצע את החקירה, האופציה של חוקר פרטי עצמאי יכולה להתאים לכם יותר. נציין רק בעניין הדיסקרטיות, שחלה חובת דיסקרטיות על כל גורם חקירתי, בין שמדובר בחוקר פרטי מורשה ומוסמך ובין שמדובר במזכירה שעובדת במשרד חקירות, והדיסקרטיות הזאת נשמרת ברובם המכריע של המקרים בצורה מלאה, כך שלדיסקרטיות מלאה אתם יכולים לצפות גם כאשר אתם שוכרים משרד חקירות גדול.

לבסוף, מן הסתם, אתם צריכים לקחת בחשבון גם את סוגיית המחיר. לכל שירות חקירה יש את המחיר שלו ולכל חוקר או משרד חקירות יש את המחיר שלו. כפי שאמרנו קודם לכן, בחקירות מורכבות, משרד חקירות פרטי לא רק יוכל לייצר לכם ערך גבוה יותר אלא גם יוכל להציע לכם את השירות במחיר נמוך יותר, מכיוון שהוא בנוי בצורה יעילה יותר ביחס למשימה שעומדת על הפרק. בחקירות מצומצמות ונקודתיות, יהיה זה דווקא החוקר העצמאי שבנוי נכון יותר למשימה ויכול לבצע אותה בצורה יעילה יותר, ולכן גם יגבה מכם מחיר נמוך יותר. ככלל, בכל חיפוש אחרי משרדי חקירות וחוקרים פרטיים, כדאי לקחת הצעה אחת לפחות גם מחוקר עצמאי וגם ממשרד חקירות ובתנאי שווידאתם קודם לכן שכל הגורמים שאתם בוחנים, הם בעלי ההתמחות הנדרשת בתחום החקירה הספציפי, כפי שתיארנו קודם לכן.

 

 

משרד חקירות פרטי – האם זה חוקי?

אם אתם שואלים האם פעילותם של חוקרים פרטיים בישראל היא חוקית, אז התשובה היא בוודאי כן. המדובר במקצוע לכל דבר ועניין, הנמצא בפיקוח של משרד המשפטים וכל חוקר פרטי עובר תהליך של הכשרה מקצועית, התמחות במשך 3 שנים ועליו גם לעבור בחינה של משרד המשפטים לצורך קבלת רישיון. מרבית החקירות הפרטיות המבוצעות בישראל, מבוצעות על פי חוק ועל פי כל כללי האתיקה המקצועיים. יחד עם זאת, בהחלט אפשרי שגורם חקירתי כזה או אחר, יחרוג משורות החוק במשימות ספציפיות, יבצע פעולות חקירה בלתי חוקיות או ינהל חקירות שלמות בניגוד לחוק. אתם מבחינתכם צריכים להבטיח שיש לכם התחייבות של הגורם איתו אתם עובדים כי הוא מתחייב לעבוד על פי החוק ועל פי כל הכללים החלים עליו כחוקר פרטי.

מעבר לכך, אם אותו חוקר יחליט שהוא בוחר לפעול בניגוד לחוק, הרי שמדובר באחריות בלעדית שלו, זאת אלא אם הייתם מודעים לפעולותיו והייתם מודעים לכך שמדובר בפעולות לא חוקיות. ככלל, חשוב מאוד לשמור על הדברים במסגרת החוק וכך עושים מרבית משרדי החקירות והחוקרים הפרטיים. גורם חקירה מקצועי ומיומן יוכל להשיג עבורכם כל פיסת מידע שתרצו גם אם זה כרוך בעבודה יותר סיזיפית ויותר מקצועית לאור מגבלות החוק. פנייה אל מחוץ לגבולות החוק אופיינית יותר לחוקרים לא מקצועיים, שמחפשים דרכי קיצור ועיגול פינות ועם אלה אתם ממש לא רוצים לעבוד. אבל בסך הכל, אתם יכולים להיות רגועים – חקירות פרטיות הוא ענף חוקי לחלוטין. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי,

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות