חקירות פרטיות

אל תאכזבו את האינטואיציות שלכם! אין סוד שלא ניתו לגילוי!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

חקירות פרטיותתחום החקירות הפרטיות הוא תחום שמעלה בכולנו תחושה של מסתורין, עם התמונה של חוקר פרטי שעוקב עם מצלמה בעלת עדשה ארוכה, אחרי אנשים תמימים אחרים. בפועל, עולם החקירות הפרטיות הוא עולם רחב ומגוון הרבה יותר וכולל בתוכו שורה ארוכה של תחומי פעילות, החל מחקירות בתחום של יחסי אישות, דרך חקירות כלכליות ומודיעין עסקי וכלה בחקירות בזירה הפוליטית והמפלגתית. השאלה היא מתי נדרש שירות כזה של חקירות פרטיות? מי מתאים לביצוע החקירה – האם נדרש משרד חקירות גדול או שאפשר להאציל את המשימה גם על חוקר עצמאי בודד? האם כל הנושא הזה של חקירות פרטיות הוא חוקי? האם יש כללי אתיקה שמגבילים את החוקר הפרטי? ואיך יודעים האם האדם שמולכם הוא אכן חוקר פרטי? האם יש תהליך של הסמכה ורישוי של חוקרים פרטיים? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

חקירות פרטיות – נתחיל אולי בשאלה מיהו חוקר פרטי

לפני הכל, בואו נבין תחילה מיהו חוקר פרטי ומה הופך אותו לכזה. חקירות הוא תחום רגיש מאוד שמשלב בתוכו חדירה לפרטיות של אנשים וביצוע פעולות בסתר ובשל כך מחויב בפיקוח של הרשויות הממשלתיות ובמקרה הזה מדובר במשרד המשפטים שאחראי על עולם החקירות הפרטיות. על פי החוק ועל פי הנהלים של משרד הרישוי, הדרך לרכישת מקצוע בתחום של חקירות פרטיות מתחילה ברכישת השכלה רשמית במוסד לימודים מוכר על ידי משרד המשפטים ובמסגרת תכנית לימודים מוכרת ומאושרת. תהליך הלימודים וההסמכה המקצועית נמשך כ-100 שעות לימוד אקדמיות ולאחריהן מקבלים הבוגרים דיפלומה בתחום החקירות הפרטיות, אך זוהי רק תחילת הדרך. לאחר השלמת הלימודים, נדרש כל בוגר להשלים תקופת התמחות של 3 שנים במשרד חקירות פרטיות ורק לאחר סיום תקופת ההתמחות, יכול החוקר לגשת לבחינה של משרד המשפטים אותה הוא צריך לעבור בהצלחה בכדי לקבל רישיון ולהפוך לחוקר פרטי מורשה. כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך לא פשוט ולא קצר שנועד להבטיח שעולם החקירות הפרטיות מפוקח היטב על ידי הרשויות ואינו חורג מהחוק ומכללי האתיקה הנדרשים, שנאכפים גם על ידי לשכת החוקרים הפרטיים. ככל שזה נוגע אליכם, כאשר אתם רוצים לשכור חוקר פרטי, אתם רוצים לוודא שאכן מדובר בחוקר פרטי מורשה ואת זה תוכלו לוודא באמצעות בקשת הצגת רישיון חוקר וכן בדיקה ברשומות המתאימות במשרד המשפטים.

 

חקירות פרטיות – למה נדרשים חוקרים פרטיים?

התחום של חקירות פרטיות הוא תחום רחב ומגוון מאוד, על אף שעבור מרביתנו מדובר בתחום שעוסק בבגידות בין נשים וגברים. בפועל, ישנם תחומי פעילות רבים בהם מעורבים חוקרים פרטיים, ואת כולם אפשר לרכז תחת ההגדרה הבאה: כל נושא שבו נדרש מידע כלשהו על מנת לבחון תהליכים המשפיעים עליכם, הוא נושא שבו אתם יכולים להשיג את המידע באמצעות חוקר פרטי. אלה יכולים להיות תהליכים כלכליים כשמישהו מנסה להסתיר מכם מידע או שהמידע לא נגיש לכם בברירת המחדל, אך זמינותו של המידע יכולה לשנות את כל התמונה הכלכלית עבורכם. זה יכול להיות מודיעין עסקי שאתם אוספים על המתחרים שלכם, על השוק ועל המגמות בשוק. זה יכול להיות מידע שאתם אוספים על יריבים פוליטיים, על מפלגות מתחרות ועל שחקני מפתח בזירה הפוליטית. וכן, זה יכול להיות גם מידע שאתם רוצים לאסוף אודות בן או בת הזוג או אפילו אודות בן משפחה בהקשר של ירושה למשל. בכל אחד מן המקרים האלה, נדרש ידע מקצועי, כלים מקצועיים ומתודולוגיות מקצועיות על מנת להגיע למידע הנדרש לכם וזה בדיוק מה שיודעים להציע לכם חוקרים בתחום של חקירות פרטיות.

חקירות פרטיות – האם זה חוקי?

התשובה היא בהחלט כן. כפי שתיארנו קודם לכן, ענף החקירות הפרטיות הוא ענף מורשה ומפוקח על ידי משרד המשפטים וכפוף לנהלים וחוקים ייעודיים כמו גם לכללי אתיקה מחמירים. ידוע שבמסגרת חקירות פרטיות קל מאוד לחרוג מגבולות החוק וקל עוד יותר לבצע פעולות שחורגות מתחומי האתיקה המקצועית. בדיוק מהסיבה הזאת נדרשת ההכשרה הארוכה ונדרש גם הפיקוח הצמוד של משרד המשפטים. יחד עם זאת, משרדי חקירות פרטיות כמו גם חוקרים פרטיים עצמאיים מקפידים מאוד על כללי האתיקה ולבטח על החוק. ישנם מן הסתם מקרים בהם ישנה חריגה מהחוק ומהאתיקה, אך מדובר באירועים נקודתיים שנעשים על דעתו האישית של חוקר פרטי ספציפי ובכל מקרה לא ניתן להגדיר זאת כתופעה או כדרך פעולה מקובלת בענף. ככל שזה נוגע לכם, היכולת שלכם להיעזר בחוקר פרטי היא יכולת שמעוגנת בחוק, היא יכולת לגיטימית ואף מתבקשת במקרים רבים כשלמעשה ראיות שנאספות על ידי חוקרים פרטיים, נחשבות לראיות קבילות בבית המשפט, כל עוד הושגו כחוק.

 

איך תבחרו את החוקר הפרטי המתאים לכם?

חקירות פרטיותאם אתם רוצים לבצע חקירה כלשהי בנושא כלשהו, עומדות בפניכם שתי אפשרויות מרכזיות: משרד חקירות פרטיות או חוקר פרטי עצמאי ואם אתם חושבים שהבחירה ביניהם אמורה להתבסס על שיקולי עלות, אז לא ותיכף נסביר. ככלל, הדבר הראשון שאתם רוצים לוודא הוא שהגורם החוקר שאותו אתם שוכרים, מתמחה ספציפית בסוג החקירה ובתחום שאותו אתם רוצים לחקור. אם אתם רוצים לבצע חקירה כלכלית, ודאו שזהו תחום ההתמחות של גורם החקירה שאתם שוכרים וכך גם לגבי חקירות פוליטיות, חקירות ביחסי אישות ואפילו חקירות בעלות היבטים פליליים. לכל גורם חקירה ישנו תחום התמחות שבו הוא מצטיין יותר מכל תחום אחר, וחשוב מאוד שתהיה התאמה בין תחום ההתמחות הזה ובין נושא החקירה.

שנית, אתם רוצים לנסות ולהעריך את רמת המורכבות של החקירה שאותה אתם רוצים לבצע. במידה ומדובר בחקירה מורכבת שדורשת פעולות חקירה מורכבות או משתרעת על פני מספר תחומים ואולי גם על גאוגרפיות נרחבות, כדאי לשקול עבודה עם משרד חקירות פרטיות שיכול להעמיד את היכולות הנדרשות לטובת החקירה. במקרה כזה, גם העלות תהיה יותר נמוכה עבורכם ביחס לחוקר עצמאי שאין לו את היכולות הללו, ולכן נדרש לשכור קבלני משנה, לרכוש יכולות, להשקיע מאמץ רב יותר ולמעשה ללמוד תוך כדי תנועה, על חשבונכם. במידה והחקירה היא יותר נקודתית ופשוטה, אתם בהחלט יכולים לפנות לחוקר עצמאי ובמקרה הזה, העלות של החוקר העצמאי תהיה נמוכה יותר מזו של משרד חקירות, שכן חוקר עצמאי יכול להתנהל בצורה יעילה יותר, זריזה יותר וממוקדת יותר מבלי שאתם כלקוחות צריכים לממן משאבים שכלל אינם משרתים אתכם.

בחירת החוקר או משרד החקירות, כדאי שתתבסס על המלצות שתוכלו לקבל ממכרים, חברים, בני משפחה או כל אדם אחר שאתם סומכים על דעתו ושהיה לו ניסיון בעבודה עם חוקרים פרטיים. כמו כן, חוות דעת מקצועיות שתוכלו להשיג מאנשי מקצוע בתחום, כמו למשל חוקרי משטרה, עיתונאים ואפילו חוקרים פרטיים בתחומי התמחות שונים מזה שנדרש לכם, חוות דעת כזאת יכולה בהחלט להעניק לכם טיפ משמעותי על איש מקצוע שיכול להתאים לכם. חשוב גם לנהל שיחה, ללמוד על החוקר הפרטי דרך כל מקור אפשרי ובסך הכל לבסס תחושה של בטחון בבחירה שאתם עושים ומול האיש שאתם הולכים להפקיד בידיו משימה כל כך חשובה ודיסקרטית.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695655

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

המרכז לחקירות הוא הגורם היחיד שמצאנו בישראל, שמציע לכם את כל מגוון האפשרויות תחת קורת גג אחת, עם אפשרות להקצאת כל מערך חקירות נדרש בהתאם למשימת החקירה שעומדת על הפרק
המרכז לחקירות מציע כמובן שירותי חקירות פרטיות לסוגיות בתחום האישות, חקירות בגידה, חקירות ירושה, חקירות התנהלות כלכלית בתוך המשפחה וכן הלאה, אך לחלוטין לא רק בתחומים אלה. המרכז מתמחה גם בתחום של מודיעין עסקי, מודיעין פוליטי, חקירות פנים ארגוניות ואפילו ביצוע חקירות בעלות היבטים פליליים.

-משרד חוקר פרטי-

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של

מאמרים אחרונים שלנו

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות

חוקר פרטי הונאות הונאות הן אחד הדברים הכואבים ביותר. בשונה מגניבה או שוד, בהונאה אתם בדרך כלל משתפים פעולה עם הרמאי. הונאות גורמות לאנשים רבים

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר

חוקר פרטי האזנות סתר מעוניינים בשירותיו של חוקר פרטי? כחלק מהחקירה הפרטית מתבצעים מעקבים אחר האדם הנחקר שכוללים תצפיות ובמקרים מסוימים גם האזנות. אך האם

משרד חקירות פרטיות ב{HEBROW}

משרד חקירות מומלץ

מחפשים משרד חקירות מומלץ? לשם כך עליכם לענות על מספר שאלות כמו מה התחום בו אתם מבקשים לחקור, היכן אתם מבקשים לחקור ומה התקציב שלכם?

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים

משרד חקירות מעקבים חקירות פרטיות רבות מצריכות מעקבים אחר האדם הנחקר. במסגרת המעקבים החוקר הפרטי יתחקה אחר שגרת חייו של הנחקר וינסה לגלות את המידע