כמה עולה לשכור חוקר פרטי?

תוכן עניינים

 

מחיר של חוקר פרטי

מעוניינים לרכוש את שירותיו של חוקר פרטי? בדרך כלל, אחת השאלות הראשונות שתרצו לקבל עליהן תשובה היא כמה עולה לשכור חוקר פרטי? המחיר עבור חוקר פרטי מושפע מקריטריונים רבים ולכן אין תשובה חד משמעית בנוגע לשאלה זו. ריכזנו עבורכם את הקריטריונים המשפיעים על עלות חוקר פרטי.

כמה עולה לשכור חוקר פרטי- מה הם הקריטריונים המשפיעים על העלות?

ישנם קריטריונים רבים שמשפיעים על השאלה כמה עולה לשכור חוקר פרטי. כל חקירה מצריכה איסוף מידע שונה ולכן גם כל חקירה מתומחרת באופן שונה.

היקף העבודה

ככל שהיקף העבודה יהיה רחב יותר, כך הבלש הפרטי יצטרך לעבוד יותר שעות ולכן המחיר יעלה. הסיבה לכך היא שהתמחור של חוקר פרטי הוא שעתי, ולכן על כל שעה תשלמו יותר. בדרך כלל, כשתפנו לחוקר פרטי תקבלו הצעת מחיר ראשונית שתתומחר על פי הערכה של היקף העבודה הנדרש. כמובן, שהצעת המחיר היא ראשונית ובפועל הדברים משתנים, לכן חשוב לקחת בחשבון שהמחיר יכול לעלות וגם לרדת.

מרחק

ככל שהחקירה תתרחש במקומות רחוקים יותר כך המחיר יעלה. במקרים רבים, האדם הנחקר נמצא במקומות רחוקים ונידחים, לפעמיםתמחור של חוקר פרטי זה כי הוא מנסה להסתתר ולפעמים שם הוא גר. אם מקום המצאו של הנחקר לא ידוע הדבר יעלה יותר את המחיר, שכן החוקר הפרטי יצטרך לנסות לאתר אותו. ישנם מקרים שהאדם בורח לחוץ לארץ. במקרים כאלה, תצטרכו לשלם גם על טיסות והסדרי שינה עבור החוקר הפרטי, מה שיעלה את המחיר אף יותר. לכן, יש לקחת בחשבון שככל שהנחקר רחוק יותר, וככל שקשר יותר לאתר אותו כך עלות החקירה תעלה.

מטרת החקירה

לכל חקירה יש מטרה משלה ויעדים שצריך להגיע אליהם. ככל שהיעדים יהיו יותר מסובכים ומטרת החקירה תהיה קשה יותר כך המחיר יעלה. מטרת החקירה הופכת ליותר קשה ברגע שקשה יותר להפריך או להוכיח את המידע אותו יש לחקור. במקרה כזה, החוקר הפרטי יצטרך לעבוד קשה יותר ועלות החקירה תעלה.

כלים

כל חקירה מצריכה דברים אחרים. ישנן חקירות שמצריכות שימוש בכלים מתקדמים. כלים אלו עלולים להיות יקרים מאוד ולכן השימוש בהם מייקר את החקירה. בין הכלים תוכלו למצוא מצלמות מיוחדות, מכשור לראיית לילה, מכשירי האזנות מתקדמים ועוד. כל אלה יכולים לסייע לחקירה, אך השימוש בהם עלול לגרום לעלייה במחיר.

היקף הצוות

ישנן חקירות מסובכות שמצריכות צוות חקירה מקיף ומיומן. אם החקירה מצריכה יותר מבלש פרטי אחד, ניתן לצפות שהמחיר יעלה בהתאם.

קושי החקירה

ככל שהחקירה תהיה יותר מורכבת כך המחיר יעלה בהתאם. חקירה מורכבת תכיל את מגוון הקריטריונים שהצגנו- מקום הנחקר לא ידוע ורחוק, צוות שמורכב ממספר בלשים פרטיים, צורך בכלים מתקדמים ויקרים, ועבודה בשעות רבות. כל אלה ישפיעו על השגת התוצאה הטובה והאמינה ביותר לחקירה.

קריטריונים נוספים שעלולים להשפיע על העלות של חוקר פרטי

תעריף שבת

במידה והחקירה מצריכה עבודה בימי שישי שבת או חג, ניתן לצפות את עליית המחיר בהתאם. בדומה לעבודות רבות שמבוצעות בימימה הפרמטרים המשפיעים על מחיר חוקר פרטי שבת או חג, המחיר לעבודה בימים אלה יהיה 150% מהמחיר של עבודה ביום חול. לכן, עבודה בשבתות וחגים תעלה את מחיר החקירה.

הגעה לבית משפט

כאשר נאספו כלל הראיות הנדרשות להוכחת המידע, והחקירה מגיעה לסופה, בדרך כלל, החוקר הפרטי יצטרך להגיע להעיד בבית המשפט ולהציג את הראיות. במידה והחקירה התנהלה על ידי צוות חוקרים, יכול להיות מצב בו כל אחד מהחוקרים יצטרך לתת עדות ולהציג את הראיות שלו. המחיר להצגת הראיות בבית המשפט הוא יקר ובדרך כלל ינוע סביב 1500 שקלים לחוקר. כלומר, במידה ויש יותר מחוקר פרטי אחד שצריך להגיע לבית המשפט המחיר יכול להגיע לאלפי שקלים. לכן, מומלץ לברר מי באמת נחוץ בבית המשפט ומי לא. אם ניתן להסתדר רק עם חוקר פרטי אחד לשם הצגת הראיות, ניתן לחסוך המון עלויות.

כמה עולה לשכור חוקר פרטי- כיצד החקירות השונות משפיעות?

אז הבנו שישנם קריטריונים בכל חקירה שמשפיעים על מחירה, אך כיצד סוגי החקירות השונות משפיעות על מחיר החקירה?

מחירים של חוקרים פרטיים

חקירה פרטית בתחום הגירושין

במקרה של חקירות בתחום הגירושין, אתם יכולים להוזיל עלויות רבות. אם תצליחו להכין את החוקר הפרטי כנדרש ולאסוף מידע רלוונטי שיכול להקל בחקירה, המחיר יכול לרדת משמעותית. במקום שהחוקר הפרטי יצטרך לנהל מעקב כנגד בן זוגכם על מנת לגלות את לוח הזמנים שלו והשגרה היומיומית, תוכלו לפרט זאת עבורו. כל שעת מעקב עולה בין 350 ל400 שקלים, לכן ככל שתחסכו יותר שעות מעקב כך מחיר החקירה ירד.

חקירה פרטית בתחום כלכלי

חקירות עסקיות כלכליות, הן חקירות די נפוצות. כל אדם בעל עסק או שמבצע עסקאות עם אנשים רבים, מבצע חקירות כלכליות על האנשים שאיתו. בחקירות אלה, אותו אדם יוכל לגלות האם האדם איתו הוא רוצה לבצע עסקה חייב או עומד לפני פשיטת רגל. הוא יוכל לבדוק על העובדים שלו, ספקים ושותפים נתונים מדויקים. הוא יכול לבדוק לגבי עסקים מתחרים. החקירה יכולה לגלות האם יש שיתופי פעולה מאחורי גב המעסיק, אם יש עובדים בעלי מניעים או אינטרסים נסתרים ועוד. על ידי החקירות, תוכלו להוכיח את מה שגיליתם ולהשתמש בראיות בבית משפט במקרה הצורך. למעשה החקירות יספקו מודיעין עסקי ויעזרו לבעל העסק. חקירות כאלה מתרחשות באופן סמוי וצריכות להעשות במקצועיות רבה. חקירות אלה יכולות להיערך זמן רב ולהיות מורכבות מאוד. ככל השחקירה תהיה מורכבת יותר ותדרוש השקעה רבה יותר ועבודה רבה יותר, כך המחיר יעלה.

חקירה פרטית בתחום הבגידות

במידה ואתם חושדים שבן זוגכם מנהל רומן מאחורי גבכם תוכלו לפנות לחוקר פרטי על מנת לגלות את האמת. החוקר הפרטי ינהל מעקבים ותצפיות על בן הזוג. הוא יתחקה אחר חייו של בן הזוג ויגלה עם מי הוא נפגש, איפה, מתי ולמה. למעשה, חקירות פרטיות בנושא בגידות הן החקירות הנפוצות ביותר. גם כאן, הפרמטר המרכזי שישפיע על מחיר החקירה הוא כמות שעות העבודה שיידרשו לחקירה. אך, בדרך כלל כאשר מצליחים להוכיח את הבגידה הדבר כולל בתוכו משמעויות כלכליות ובפעמים רבות ההשקעה הכספית מחזירה את עצמה. כפי שציינו קודם, במידה ותאספו כמה שיותר מידע רלוונטי שיוכל לעזור לחוקר הפרטי בחקירה, כך תוכלו להוריד את מספר השעות שיידרשו לחוקר הפרטי בחקירה. אם תתנו לחוקר פרטים לגבי לוח הזמנים של בן זוגכם תוכלו לצמצם משמעותית את שעות העבודה שמצריכה החקירה.

לסיכום 

התשובה לשאלת המחיר עבור בלש פרטי היא אינה חד משמעית. כל מקרה לגופו ולכן יתומחר על פי הקריטריונים שציינו ועל פי מגוון נתונים שישפיעו באופן שונה על החקירה הרצויה. החקירות השונות משפיעות על התמחור של כל חקירה ועל השעות הנדרשות. ככל שתהיה יותר עבודה, הבלש הפרטי יצטרך להתאמץ יותר וככל שאיסוף המידע הנדרש יהיה רחב יותר כך המחיר יעלה. כלומר ככל שתהליך החקירה יהיה יותר מורכב וידרוש יותר התעמקות, כך יהיה צורך בעבודת שטח רחבה יותר וכתוצאה מכך בהשקעה גדולה יותר. לכן, על מנת להיות בטוחים, דברו עם החוקר הפרטי לקבל הצעת מחיר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות