רשימת חוקרים פרטיים מורשים

תוכן עניינים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. לבחירה של חוקר פרטי יש משמעות רבה. לשם כך ריכזנו לכם טיפים לבחירת חוקרים פרטיים מורשים הטובים ביותר.

רשימת חוקרים פרטיים מורשים- טיפים לבחירת חוקר פרטי

הסמכה

קודם כל הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בחוקרים פרטיים מורשים. חוקרים שעברו הסמכה ומחזיקים ברישיון.מי יכול לנהל חקירה פרטית באופן מורשה
על מנת להחשב כחוקרים פרטיים מורשים, על החוקרים הפרטיים לעבור התמחות של 3 שנים במשרד חקירות מורשה. לאחר 3 שנות ההתמתחות, עליהם לעבור בחינה של משרד המשפטים. לאחר חמש שנים בהן משמש החוקר הפרטי כחוקר במשרד חקירות הוא יקבל את הרישיון לניהול משרד חקירות משלו.

ניסיון

על מנת לבחור חוקר פרטי מומלץ, חשוב לבדוק מה הניסיון שלו. זה נכון שישנם תפקידים רבים שניתן להצליח בהם ללא ניסיון, כצעירים בתחילת דרכם. אך, חקירות פרטיות מצריכות ניסיון וידע רב בנושא. יש חוקרים רבים בתחילת דרכם שיש להם ניסיון צבאי כחוקרי משטרה צבאית חוקרת, חלקם שירתו בשירות הביטחון הכללי (שב״כ), או כיוצאי יחידות חקירות במשטרה או של גופים ממשלתיים שונים. לכל אלה יש ניסיון רב יותר מלחוקרים פרטיים אחרים בתחילת דרכם. כולם יעברו קורס חוקרים פרטיים והתמחות של 3 שנים, אך יוצאי מערכת הביטחון רשאים להגיש בקשה לקיצור תקופת ההתמחות, או במקרים מסוימים לביטולה. כמובן שלא חייב לבחור בחוקר פרטי עם רקע במערכת הביטחון. אך חשוב לבחור באחד עם ניסיון במקצוע. חוקר פרטי שיודע לנהל חקירה כראוי ולשלב את חכמת החיים שלו בה.

רשימת חוקרים פרטיים מורשים- כיצד לבחור חוקר פרטי

יכולת להגיב לשינויים

חקירה פרטית היא תהליך מסובך שלא ניתן לצפות את התנהלותו מראש. לכן, חשוב לבחור בחוקר פרטי שמסוגל להגיב לשינויים.
חוקר שיהיה גמיש ויגיב מהר להתפתחויות השונות במהלך החקירה.

תחום התמחות בחקירות

ישנם משרדי חקירות המתמחים בנושאים מיוחדים. בין תחומי ההתמחות תמצאו חקירות בנושאי בגידות או גירושין, חקירות כלכליות ומודיעין עסקי, חקירות ביטוח ועוד. לכן, לפני שתבחרו במשרד חקירות, מומלץ לבדוק באיזה תחום התמחות פועל המשרד.

אתיקה מקצועית

תחום החקירות הפרטיות הוא תחום בעייתי, שכן ישנם חוקרים פרטיים שלא בוחלים באמצעים. חשוב לבחור בחוקרים פרטיים שפועלים באופן חוקי ומוסרי. קודם כל, לא תרצו להסתבך באופן פלילי וכמובן שהממצאים שיושגו לא יהיו קבילים בבית משפט.

תמחור של חוקר פרטי מורשה

רשימת חוקרים פרטיים מורשים- מה המחירים?

ישנם קריטריונים שונים המשפיעים על המחיר של חוקרים פרטיים מורשים.

היקף העבודה

ככל שהיקף העבודה יהיה רחב יותר, כך הבלש הפרטי יצטרך לעבוד יותר שעות ולכן המחיר יעלה. הסיבה לכך היא שהתמחור של חוקר פרטי הוא שעתי, ולכן על כל שעה תשלמו יותר.

מרחק

ככל שהחקירה תתרחש במקומות רחוקים יותר כך המחיר יעלה. במקרים רבים, האדם הנחקר נמצא במקומות רחוקים ונידחים, ולעתים מקום המצאו אף לא ידוע. כל אלה ישפיעו על מחיר החקירה. כמו כן, אם האדם נמצא בחו״ל, המחיר יעלה אף יותר שכן תצטרכו לשלם על טיסות וסידורי השינה של החוקר הפרטי.

מטרת החקירה

לכל חקירה יש מטרה משלה ויעדים שצריך להגיע אליהם. ככל שמטרת החקירה תהיה קשה, כלומר הוכחת או הפרכת המידע הנחקר יהיו מסובכים יותר, כך המחיר יעלה.

כלים

ישנן חקירות שמצריכות שימוש בכלים מתקדמים ויקרים. בין הכלים תוכלו למצוא מצלמות מיוחדות, מכשור לראיית לילה, מכשירי האזנות מתקדמים ועוד. השימוש בהם עלול לגרום לעלייה במחיר החקירה.

היקף הצוות

ישנן חקירות שמצריכות יותר מבלש פרטי אחד, ניתן לצפות שהמחיר יעלה בהתאם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה

מהו ריגול תעשייתי ובאילו מקרים הוא נחוץ

ריגול תעשייתי

ישנם מקרים רבים בהם חברות עסקיות מנסות למצוא מידע על חברות מתחרות, ולמעשה מנסות לאסוף מודיעין עסקי. הריגול התעשייתי הוא

מאמרים אחרונים שלנו

איתור חשבון בנק

איך לתפוס בעל בוגד?

בגידה היא החוויה הבינאישית הקשה ביותר שיכול לחוות אדם וכל מי שנבגד בחייו יודע זאת היטב. בגידה יכולה להתרחש לא רק בתחום האישות שבינו לבינה,

כמה עולים שירותי חוקר פרטי

חקירות אישות

  התחום המפורסם ביותר בעולם החקירות הפרטיות הוא התחום של חקירת בגידות בין בני זוג. למעשה, אצל מרביתנו, עצם הביטוי חקירות פרטיות, יציף מייד במוחנו

רשימת חוקרים פרטיים מורשים

חוקר פרטי הוא מקצוע מורכב. מי שמשכיר את שירותיו של חוקר פרטי רוצה להיות בטוח שהוא בוחר בחוקר פרטי מקצועי, מנוסה ומיומן ושיבצע את עבודתו

מה המחיר של בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף בעבודה

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שעד לפני עשור או שניים נחשבה לכלי משפטי, שהשימוש בו מחוץ לעולם המשפט כמעט ולא היה קיים. בעשורים האחרונים חלה התפתחות